Znicz rozgromił wicelidera!

W środowy wieczór Znicz podejmował Siarkę Tarnobrzeg. Gospodarze rozgromili drugą w tabeli drużynę aż 4:0.

Około pół tysiąca widzów radowało się aż czterokrotnie. Pierwszy raz w 38. minucie, gdy swoje pierwsze trafienie w drużynie zaliczył Karol Grudniewski.

Kolejne bramki padły po przerwie. Umocnienie wyniku przyszło po błędzie w obronie Bartłomieja Makowskiego. Ten zmylił własnego bramkarza, po dośrodkowaniu Macieja Machalskiego z rzutu rożnego.

Trzy minuty później nadzieję kolegom mógł dać Marcin Figiel. Zawodnik Siarki nie wykorzystał jednak rzutu karnego. Strzał obronił Michał Bigajski.

Być może ta sytuacja podłamała przyjezdnych, ponieważ ci w końcówce stracili jeszcze dwie bramki. Najpierw w 78. minucie po kontrze gola zdobył Marcin Bochenek, a piękne zwycięstwo przypieczętował lider zespołu Adrian Paluchowski.

Losy rywalizacji w II lidze tak się potoczyły, że po wiceliderze Znicz będzie musiał zagrać z liderem. W niedzielę o godz. 16.00 żółto-czerwoni zmierzą się w Siedlcach z Pogonią.

Znicz Pruszków – Siarka Tarnobrzeg 4:0
Karol Grudniewski (’38), Bartłomiej Makowski (’66-sam.), Marcin Bochenek (’78), Adrian Paluchowski (’90)
Żółte kartki: Karol Grudniewski – Łukasz Popiela

Znicz: Michał Bigajski – Marcin Bochenek, Andrzej Niewulis, Arkadiusz Jędrych, Michał Kucharski – Artur Januszewski (’74 Sebastian Olczak), Rafał Kosiec, Maksymilian Banaszewski (’89 Daniel Nawrocki), Karol Grudniewski (’74 Bartosz Niksiński), Maciej Machalski (’87 Marcin Rackiewicz) – Adrian Paluchowski
Siarka: Artur Melon – Robert Tunkiewicz, Bartłomiej Makowski, Łukasz Nadolski, Tomasz Persona – Łukasz Popiela (’57 Tomasz Ciećko), Michał Chrabąszcz, Marcin Figiel, Daniel Koczon (’72 Jan Kowalski), Damian Buras (’78 Patryk Szewc) – Jakub Wróbel (’57 Maciej Termanowski)