Samobój przesądził o porażce Znicza

Piłkarski Znicz przegrał na własnym stadionie z Garbarnią Kraków 0:1. Jedyną bramkę zdobył piłkarz pruszkowskiego zespołu.

Gol padł w 38. minucie. Garbarnia wykonywała rzut rożny. Po dośrodkowaniu Pawła Nowaka tor lotu piłki zmienił Rafał Kosiec. Niestety futbolówka wpadła do bramki Znicza.

Szkoda tego błędu, ponieważ w pierwszej połowie gospodarze mieli przewagę. Po zmianie stron piłkarze z Pruszkowa musieli walczyć o odrobienie strat w osłabieniu. Tuż przed przerwą drugą żółtą kartkę zobaczył Michał Kucharski. Mimo delikatnej przewagi Znicz nie odrobił strat i w ten sposób doznał pierwszej porażki w rundzie wiosennej.

18 kwietnia o godz. 18.00 Znicz zagra na wyjeździe z Wigrami Suwałki.

Znicz Pruszków – Garbarnia Kraków 0:1
Bramka: Rafał Kosiec (’38 – samobój)
Żółte kartki: Michał Kucharski, Marcin Rackiewicz – Marcin Pluta, Marcin Siedlarz, Tomasz Ogar, Mateusz Kowalski, Adrian Jękot, Sebastian Kokoszka
Czerwona kartka: Michał Kucharski (’45)

Znicz: Paweł Pazdan – Michał Jaczewski (’71 Daniel Nawrocki), Arkadiusz Jędrych, Andrzej Niewulis, Marcin Bochenek – Rafał Kosiec, Michał Kucharski, Marcin Rackiewicz (’58 Maciej Machalski), Michał Zapaśnik (’68 Krzysztof Kopciński), Maksymilian Banaszewski (’83 Bartosz Niksiński) – Adrian Paluchowski
Garbarnia: Adrian Jękot – Norbert Piszczek, Marcin Pluta, Mateusz Kowalski, Przemysław Senderski – Marcin Siedlarz (’76 Tomasz Metz), Krzysztof Kalemba, Karol Kostrubała, Paweł Nowak, Piotr Kaczor (’71 Sebastian Kokoszka) – Tomasz Ogar (’88 Michał Górecki)