Po jednym torze, bez Pruszkowa i Piastowa

Duże utrudnienia wrócą na kolei w maju i czerwcu. Nowy rozkład przyniesie ze sobą kursowanie pociągów po jednym torze oraz częściowe omijanie Brwinowa, Pruszkowa i Piastowa.

27 kwietnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej. Zarząd Transportu Miejskiego nie podał jeszcze planu kursowania SKM. Na podstawie rozkładu KM można już jednak zobaczyć mnogość utrudnień, jakie czekają nas wiosną.

Pierwsze niedogodności pasażerowie napotkają w weekend majowy. Będzie to dotyczyć głównie mieszkańców Brwinowa, ponieważ pomiędzy Pruszkowem i Grodziskiem „kaemki” pojadą po jednym torze. Niektóre z nich nie zatrzymają się w Brwinowie i Milanówku.

Gorzej będzie po 22 maja. Wówczas kolejarze zamkną jeden tor pomiędzy Włochami i Pruszkowem. Co gorsza, wiele pociągów już od Warszawy Zachodniej będzie jechać torem dalekobieżnym z pominięciem Piastowa i Pruszkowa! To samo dotyczyć będzie przeciwnego kierunku jazdy.

Ogłoszone rozkłady jazdy, dostępne w naszym NIEZBĘDNIKU, będą obowiązywały do 14 czerwca.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Wzrost cen biletów Kolei Mazowieckich Wzrost cen biletów Kolei Mazowieckich
Dodatkowe pociągi w Sylwestra Dodatkowe pociągi w Sylwestra
Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień

2 Odpowiedzi

  1. A ja myślałem, że własnie po to ostatnim razem zamykali tor i piekielnie utrudniali przejazdy żeby to się więcej nie powtarzało – a wychodzi na to, że ten [****] zarząd się świetnie bawi…

  2. Widzę, że mają swoją tradycje, co roku to samo… Kto zatwierdza te plany, i czemu wgl co roku są remontowane te tory, skoro za rok wszystko od nowa… A na dodatek bilety coraz droższe. Trzeba na samochód się przenieść, znacznie szybciej i może taniej wyjdzie nawet.. ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.