Pierwsza bitwa o utrzymanie przegrana

Znicz Basket rozpoczął walkę o utrzymanie w I lidze. Pierwszy mecz z AZS Politechniką Big-Plus Poznań pruszkowski zespół zakończył porażką 67:87.

Niestety w sobotnim meczu gospodarze przegrali wszystkie kwarty. Prowadzili jedynie przez kilka minut w pierwszej części gry. W ostatniej natomiast przewaga Akademików dochodziła do 24 punktów. Co gorsza… zwycięstwo w Pruszkowie było pierwszym wyjazdowym w tym sezonie dla poznaniaków.

12 kwietnia o godz. 18.00 obie drużyny zagrają drugi mecz w fazie play-out, tym razem w Poznaniu. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych. Oby zespoły wróciły jeszcze do Pruszkowa…

Znicz Basket Pruszków – AZS Politechnika Big-Plus Poznań 67:87 (14:19, 19:22, 11:19, 23:27)

Znicz Basket: Put 12, Aleksandrowicz 9, Kulikowski 9, Lewandowski 9, Czosnowski 8, Matuszewski 7, Wojtyński 6, Linowski 4, Janik 3, Mieczkowski 0.

AZS Politechnika: Hybiak 21 (11 as), Rostalski 19, Metelski 14 (13 zb), Ulchurski 9, Baszak 7, Stankiewicz 6, Sobkowiak 5, Szydłowski 4, Pawełczyk 2, Rutkowski 0, Wiciak 0

Źródło fot.: Znicz Basket Pruszków