Minimalne zwycięstwo Znicza w Jaworznie

Znicz Basket pokonał w niedzielnym meczu Termo-Rex SA Jaworzno 72:70. Teraz powalczy o utrzymanie w I Lidze.

Oba zespoły, Znicz Basket Pruszków i Termo-Rex Jaworzno, zajmują końcowe miejsca w tabeli. Oba powalczą o utrzymanie w pierwszej lidze, jednak żadnemu z nich nie przyszło do głowy, aby odpuścić niedzielne spotkanie.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy lepiej czuli się na własnym boisku i dzięki temu budowali przewagę nad zawodnikami z Pruszkowa. Ci jednak nie odpuszczali i doprowadzili, za sprawą dobrej gry Rafała Kulikowskiego do remisu po 17 punktów na koniec pierwszej kwarty. Druga odsłona spotkania należała do gości, którzy dzięki dobrej grze pod tablicą mogli częściej niż gospodarze ponawiać swoje akcje. Pierwsza połowa spotkania skończyła się przewagą Znicza.

Przerwa negatywnie wpłynęła na pruszkowian, którzy szybko stracili wypracowane prowadzenie. Do głosu dopuszczeni zostali gospodarze świetnie wykorzystujący pomyłki przeciwnika. Podopieczni Michała Spychały nie zdołali odrobić strat do końca trzeciej kwarty. Przed ostatnią częścią spotkania to zawodnicy z Jaworzna prowadzili, jednak tylko jednym punktem.

Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca, a to za sprawą ambicji obu zespołów. Żadnej nie rezygnował ze zwycięstwa. Więcej zimnej krwi zaprezentowali zawodnicy Znicza, który zwyciężyli dwoma punktami nad Jaworznem. Mecz zakończył się wynikiem 72:70 dla Znicza.

Pomimo wygranej, przed zawodnikami z Pruszkowa rozpoczyna się walka o utrzymanie w I lidze. O zwycięstwo zagrają z ostatnim w tabeli AZS Politechnika Poznań. Pierwszy mecz rundy play-out drużyny rozegrają w sobotę 5 kwietnia o godz. 20.00 w Pruszkowie. Rywalizacja w play-out toczyć się będzie do dwóch zwycięstw.

MCKiS Termo Rex S.A. Jaworzno – MKS Znicz Basket Pruszków 70:72 (17:17, 13:17, 20:15, 20:23)

Termo-Rex Jaworzno: Przyborowski 20, Wróbel 14, Nowerski 10 (10zb), Goldammer 8, Grochowski 8, Klocek 7, Jędros 3, Bukowiecki 0, Gola 0, Smyrdek 0
Znicz Basket: Lewandowski 17, Matuszewski 12, Kulikowski 11 (16 zb), Put 8, Aleksandrowicz 7, Czosnowski 6, Mieczkowski 5, Wojtyński 4, Janik 2

Źródło fot.: Znicz Basket Pruszków