Kolejna porażka koszykarzy z Pruszkowa

W meczu 24. kolejki I ligi MKS Znicz Basket przegrał w Stargardzie Szczecińskim z tamtejszą Spójnią 54:57. Jak wylicza zniczbasket.com, w ten sposób pruszkowianie stracili szanse na uniknięcie gry w fazie play-out.

Mecz dwóch walczących o utrzymanie drużyn był bardzo wyrównany. Oba zespoły miały swoje fragmenty w meczu, w których przeważali nad rywalami.

W pierwszej ćwiartce cały czas prowadzili gospodarze. Spójnia prowadziła nawet ośmioma punktami, ale pod koniec pruszkowianom prawie udało się doprowadzić do remisu.

Przez połowę drugiej kwarty różnica w wyniku była bardzo niewielka. Zniczowi Basket udawało się dotrzymać kroku, ale od akcji Karola Pytysia na 29:25 istnieli tylko stargardzianie. Cztery skuteczne akcje z rzędu pozwoliły im na osiągnięcie kilku punktowej przewagi.

Po zmianie stron najpierw sytuacja się utrzymywała, ale w ostatniej kwarcie goście dwukrotnie doprowadzali do remisu. Niestety w obu przypadkach nie potrafili pójść za ciosem. Na niecałe 3 minuty przed końcem meczu tablica pokazywała wynik 54:54. Ostatnie punkty zdobyła jednak Spójnia, dzięki czemu wygrała 57:54.

Znicz Basket po sobotnim meczu zajmuje 11. miejsce w tabeli. Do dziesiątej Astorii Bydgoszcz traci 2 punkty, a to według zniczbasket.com oznacza, że podopieczni Michała Spychały na pewno zagrają w fazie play-out.

Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały dwa mecze. 22 marca o godz. 18.00 Znicz Basket podejmie King Wilki Morskie Szczecin.

Spójnia Stargard Szczeciński – MKS Znicz Basket Pruszków 57:54 (19:17, 14:10, 13:12, 11:15)

Spójnia: Stokłosa 17, Koszuta 14, Pytyś 12, Soczewski 8, Wróblewski 3, Bodych 2, Michał Kwiatkowski 1, Łukasz Kwiatkowski 0, Suliński 0, Zarzeczny 0
Znicz Basket: Lewandowski 15, Aleksandrowicz 11, Put 8, Mieczkowski 6, Matuszewski 6, Kulikowski 6, Wojtyński 2, Janik 0, Czosnowski 0

Źródło fot.: zniczbasket.com