Znicz Basket przegrał z liderem

Koszykarze pruszkowskiego MKS Znicz Basket ulegli we własnej hali drużynie Polski Cukier SIDEn Toruń 63:72. Sobotni rywale podopiecznych Michała Spychała to liderzy tabeli I ligi.

Jedynie w pierwszych minutach gospodarze byli w stanie nawiązać z rywalami wyrównaną walkę. W 4. minucie „trójkę” trafił Bartosz Bochno, dzięki czemu torunianie odrobili straty. W kolejnej akcji Aleksander Perka wyprowadził liderów ligi na prowadzenie. Polski Cukier nie oddał go już do końca meczu.

W kolejnych kwartach przyjezdni utrzymywali bezpieczną przewagę, która oscylowała w okolicach 10-15 punktów. Znicz Basket nieco zniwelował straty w ostatniej części gry, jednak ostatecznie uległ faworytowi 63:72.

Do końca rundy zasadniczej pozostały trzy spotkania. Najbliższe pruszkowianie rozegrają w Stargardzie Szczecińskim z ostatnią w tabeli spójnią (15 marca o godz. 18.30). Potem rywalami będą jeszcze Wilki Morskie w Pruszkowie i MCKiS Termo-Rex SA Jaworzno na wyjeździe. Znicz Basket musi wygrać co najmniej dwa mecze, jeśli myśli o uniknięciu fazy play-out. Obecnie podopieczni Michała Spychały plasują się na 11. miejscu w tabeli.

MKS Znicz Basket Pruszków – Polski Cukier SIDEn Toruń 63:72 (12:22, 15:17, 16:20, 20:13)

Znicz Basket: Lewandowski 14, Aleksandrowicz 13, Linowski 12, Put 8, Kulikowski 6, Mieczkowski 6, Wojtyński 3, Czosnowski 1, Matuszewski 0
Polski Cukier: Perka 18, Bochno 14, Jarecki 14, Wojdyła 12, Stępień 5, Lisewski 4, Wilczek 3, Śmigielski 2, Djurić 0, Plebanek 0

Źródło fot.: MZOS Pruszków