Kolejne bezpłatne pokazy filmowe

W pierwszych dniach lutego w Pruszkowie odbędą się dwa bezpłatne pokazy filmowe. W sobotę 1 lutego chętni widzowie zobaczą „Autora widmo”, a dzień później animację „Księżycowy człowiek”.

„Autor widmo” to wielokrotnie wyróżniony obraz Romana Polańskiego z 2010 roku. Opowiada historię mężczyzny, który jest pisarzem, ale sprzedaje prawa do swych dzieł. Problem pojawia się w momencie, gdy tworzy pamiętniki byłego premiera Wielkiej Brytanii. Wówczas odkrywa niebezpieczne sekrety.

Film polskiego reżysera zdobył międzynarodową sławę. Polański otrzymał za niego Srebrnego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. „Autor widmo” został także nagrodzony sześciokrotnie Europejską Nagrodą Filmową za najlepszy film, reżyserię, scenariusz, aktora, kompozytora i scenografię.

Obraz Polańskiego zostanie wyemitowany w Pruszkowie 1 lutego o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5. Organizatorzy przewidują poczęstunek. Wstęp jest bezpłatny.

W najbliższą niedzielę o godz. 11.30 w hotelu ComfortBiznes przy ul. Prusa 1 odbędzie się drugi pokaz. Tym razem, w ramach poranków filmowych dla dzieci, na ekranie pojawi się kreskówka „Księżycowy człowiek”. Jest to opowieść o postaci, która mieszka na Księżycu. Pewnego dnia łapie pędzącą kometę i dociera na Ziemię.

Film powstał we współpracy francusko-irlandzko-niemieckiej w 2012 roku. Jest przeznaczony dla dzieci od 3. roku życia.

Głównym organizatorem obu projekcji jest Społeczne Stowarzyszenie „Forum Pruszków”. Patronem medialnym Pruszkowskiego Klubu Filmowego i poranków filmowych dla dzieci jest portal Regio-Media.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , , , ,

Podobne wiadomości:

Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u
Dwa amerykańskie hity filmowe Dwa amerykańskie hity filmowe
[PATRONAT] Kultura: poranek teatralny [PATRONAT] Kultura: poranek teatralny
[PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski [PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.