Były gracz Znicza Basket pogrążył pruszkowian

MKS Znicz Basket uległ w Dąbrowie Górniczej tamtejszemu MKS-owi 75:90. Aż 33 punkty dla gospodarzy zdobył Michał Wołoszyn, który w przeszłości grał w Pruszkowie.

Michał Wołoszyn w barwach Znicza Basket występował przez trzy sezony, w latach 2005-2008. Wówczas był ważną postacią zespołu. Dziś walczy o punkty dla MKS Dąbrowa Górnicza. W niedzielny wieczór wywiązał się z tego zadania znakomicie. Skrzydłowy rzucił 33 punkty, z czego pięć razy trafił z dystansu.

Gospodarze wygrali wyraźnie, a tę przewagę wypracowali już w pierwszej kwarcie. Już wtedy było widać, że Wołoszyn ma swój dzień. Po 10 minutach meczu miał na swoim koncie 14 „oczek”. W kolejnych partiach gospodarzom udawało się utrzymywać bezpieczny dystans. W dobrym stylu dowieźli korzystny rezultat do końca.

W następnej kolejce pruszkowianie podejmą rywali z Ostrowa Wielkopolskiego. Mecz odbędzie się w niedzielę 19 stycznia o godz. 17.00.

MKS Dąbrowa Górnicza – Znicz Basket Pruszków 90:75 (33:15, 22:21, 15:22, 20:17)

MKS: Wołoszyn 33, Piechowicz 12, Zieliński 10, Maj 10, Małecki 7, Szymański 7, Wieczorek 7, Zmarlak 4, Boryka 0
Znicz Basket: Lewandowski 12, Linowski 11, Aleksandrowicz 14, Matuszewski 10, Malewski 8, Wojtyński 7, Czosnowski 5, Mieczkowski 4, Put 2, Kulikowski 2, Janik 0