Pruszkowianie przegrali z najsłabszymi

W sobotnim meczu I ligi koszykarze MKS Znicz Basket przegrali we własnej hali z MCKiS Termo-Rex SA Jaworzno 66:76. Przed spotkaniem goście zajmowali ostatnie miejsce w tabeli.

Pierwsze cztery punkty w meczu zdobyli goście, jednak pruszkowianie szybko odrobili straty i zbudowali kilkupunktową przewagę. Przez wiele minut ją utrzymywali, ale ostatnie trzy minuty pierwszej kwarty należały zdecydowanie do jaworznian. Ci, czterema skutecznymi akcjami doprowadzili do remisu.

W drugiej ćwiartce przyjezdni kontynuowali dobrą passę. Prowadzili nawet 27:21 i 30:24. W tej sytuacji trener Michał Spychała wziął czas. Chwilę po powrocie na parkiet impas został przełamany celnym rzutem za 3 punkty przez Michała Aleksandrowicza. Na półtorej minuty przed końcem pierwszej połowy pruszkowianie doprowadzili do remisu, a na przerwę schodzili przy 4-punktowym prowadzeniu.

Gospodarze nadawali ton rywalizacji także po zmianie stron, ale tylko do pewnego momentu. W połowie trzeciej kwarty stracili prowadzenie i już go nie odzyskali. W ostatniej części gry MCKiS jeszcze zwiększyło przewagę do ostatecznego zwycięstwa 76:66.

Było to ostatnie spotkanie pierwszej rundy sezonu zasadniczego. Przed koszykarzami teraz przerwa świąteczna. Runda rewanżowa rozpocznie się 5 stycznia. Znicz Basket zagra we własnej hali o godz. 17.00 z WKK Wrocław.

MKS Znicz Basket Pruszków – MCKiS Termo-Rex SA Jaworzno 66:76 (19:19, 18:14, 11:20, 18:23)