W Brwinowie staną parkomaty?

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Brwinowie zostanie przeprowadzone głosowanie nad wprowadzeniem Strefy Płatnego Parkowania w centrum miasta. Obszar ten ma obejmować właściwie dwie ulice.

Projekt uchwały zakłada wprowadzenie niestrzeżonej Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Rynek oraz ul. Wiejskiej do numeru 8. W uzasadnieniu czytamy, że mieszkańcy zgłaszali gminie potrzebę utworzenia takiej strefy. Jej celem ma być zwiększenie rotacji na miejscach parkingowych w centrum.

Przy Strefie Płatnego Parkowania staną parkomaty, w których kierowca bezpośrednio po zostawieniu auta będzie musiał uiścić opłatę. Dotyczy to także samochodów dostawczych, które będą rozładowywane do okolicznych punktów usługowych.

Strefa Płatnego Parkowania ma obowiązywać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00. Głosowanie nad jej wprowadzeniem odbędzie się podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w środę 27 listopada o godz. 17.00 w sali na Stadionie Miejskim przy ul. Turystycznej 4.

Proponowane stawki za parkowanie w SPP:

- 0,20 zł za minimalny czas parkowania do 15 min
- 0,50 zł za czas parkowania do 30 min
- 1,00 zł za czas parkowania do 45 min
- 2 zł za pierwszą godzinę parkowania
- 2,20 zł za drugą godzinę parkowania
- 2,40 zł za trzecią godzinę parkowania
- 2 zł za czwartą i każdą następną godzinę parkowania

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Oddaj choinkę do urzędu Oddaj choinkę do urzędu
Prawie wszystkie urzędy zamknięte w Wigilię Prawie wszystkie urzędy zamknięte w Wigilię
Urząd w Brwinowie pracuje dłużej Urząd w Brwinowie pracuje dłużej
Strzelnica dla każdego na Święto Niepodległości Strzelnica dla każdego na Święto Niepodległości

Jedna Odpowiedź

  1. jestem inwalidą (żona też) jesteśmy nimi nie na własne życzenie.Panie Marcinkiewicz proszę się tym zająć tak od serca wszak elektorat jest potrzebny a my inwalidzi często mamy niewielką kasę na życie i w całym cywilizowanym świecie inwalida nie płaci za parking a nawet jest zwolniony z przestrzegania niektórych znaków drogowych. To Pan powiedział, że w FZ inwalidzi nie płacą a czemu w FG mamy płacić ..Zapewniam że miasto nie zbankrutuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.