Projekt Teraz Rower dobiega końca

Tegoroczny projekt Teraz Rower dobiega końca. Organizatorzy mogą pochwalić się kilkoma sukcesami.

Projekt Teraz Rower wymyśliło i przeprowadziło Stowarzyszenie Zdrowy-Rower, które pochodzi z Pruszkowa. Dzięki kilku inicjatywom zyskała ogólnopolski zasięg.

Akcja rozpoczęła się od dwóch otwartych imprez. Pod koniec kwietnia rowerzyści opanowali Stadion Narodowy w Warszawie. Dwa tygodnie później w Pruszkowie odbył się natomiast II Pruszkowski Piknik Rowerowy (na zdjęciu).

Najbardziej widocznym i rozpoznawalnym znakiem akcji były i są naklejki 150cm. Propagują one akcję, w której przypomina się o bezpiecznej odległości samochodów od rowerzystów. Kolportaż bezpłatnych naklejek objął całą Polskę. Charakterystyczne logotypy były rozdawane podczas kilku imprez rowerowych. Są również dostępne w wielu miejscach w Polsce, m.in. w Punktach Kontaktowych Regio-Media w Pruszkowie i Brwinowie.

Cyklicznymi spotkaniami w ramach projektu Teraz Rower były Rowerowe Spacery z Przewodnikiem. Dzięki nim wiele osób poznało ciekawe miejsca w Warszawie i zobaczyło zwykłe okolice w niecodziennym świetle. Wyróżniającym akcentem była także Rowerowa Noc Muzeów. Wówczas grupa cyklistów kursowała na jednośladach pomiędzy najbardziej atrakcyjnymi punktami stolicy.

Organizatorzy postarali się także o inne atrakcje. Przed długie lata może służyć opracowana przez nich trasa dla rowerzystów z Warszawy nad morze, tzw. „Zielona 7″. Cykliści ze Zdrowego-Roweru przejechali całą trasę, zaznaczyli najciekawsze miejsca i bazy noclegowe. Szczegóły są dostępne na stronie zielona7.pl.

Pod koniec wakacji ruszyła akcja Bikespot. Jej celem jest propagowanie miejsc przyjaznych rowerzystom. Mowa choćby o sklepach, które w ofercie wyróżniają miłośników jednośladów i takich punktach, które dbają na przykład o to, żeby rowerzysta miał możliwość bezpiecznego pozostawienia swojego pojazdu.

Mamy zapewnienie, że akcje 150cm, Bikespot oraz Zielona 7 będą kontynuowane.

Celem całego projektu Teraz Rower było zwrócenie uwagi na środowisko cyklistów, które rośnie z roku na rok. Organizatorzy chcieli wypromować rower, jako środek codziennego transportu oraz jako dobry sposób na rekreację.

- Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich realizowanych przedsięwzięć. Mamy nadzieję, że w znacznym stopniu przyczyniliśmy się do wzrostu liczby rowerzystów na polskich drogach co jest pożyteczne w wymiarach ekonomicznych, ekologicznych, zdrowotnych i społecznych – podsumował Piotr Łuczyński ze Stowarzyszenia Zdrowy-Rower.

Projektowi Teraz Rower patronował portal Regio-Media.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Kontrapas rowerowy po remoncie ulicy Kontrapas rowerowy po remoncie ulicy
Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach
Nienormalny rowerzysta zatrzymany Nienormalny rowerzysta zatrzymany
Powstanie wiele nowych ścieżek rowerowych Powstanie wiele nowych ścieżek rowerowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.