Tylko remis Znicza w Puławach

Znicz Pruszków zremisował w wyjazdowym meczu z Wisłą Puławy 1:1, choć przez większość spotkania prowadził. Gola dla gości zdobył Adrian Paluchowski.

W pierwszych minutach sobotniego meczu II ligi niewiele się działo. Dopiero w 20. minucie boisko zdominowali piłkarze Znicza. Dwukrotnie na bramkę Wisły uderzał Krystian Pieczara. Po drugim strzale bramkarz gospodarzy sparował piłkę na rzut rożny, a po dośrodkowaniu żółto-czerwonym udało się umieścić futbolówkę w bramce puławian. Przed długi czas nie byliśmy pewni, kto jest autorem gola, ponieważ w polu karnym było bardzo duże zamieszanie. Jedynie strona internetowa Znicza przypisała gola Adrianowi Paluchowskiemu. Wiele innych źródeł potwierdziło to dopiero godzinę po zakończeniu spotkania.

W kolejnych minutach Znicz dominował. Przewaga była na tyle wyraźna, że trener gospodarzy zdecydował się na dwie zmiany jeszcze przed przerwą.

Po zmianie stron dwie akcje przeprowadzili goście, ale ani Paluchowski, ani Sebastian Olszak nie podwyższyli prowadzenia Znicza. Od tego momentu inicjatywę zaczęli przejmować piłkarze miejscowej Wisły. Dopięli swego w 77. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Szymon Martuś. Szkoda, bo już wydawało się, że Znicz może wskoczyć nawet na 3. miejsce w tabeli.

Po utracie gola piłkarzom Znicza bardzo zależało na strzeleniu zwycięskiej bramki. W 82. minucie zbyt ostro zagrał jednak Michał Kucharski. Za brutalny faul na rywalu musiał opuścić boisko. W końcówce świetną okazję miał Paluchowski, ale napastnik gości nie trafił do pustej bramki. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Ciekawostką jest to, że w poprzedniej rundzie w Puławach Znicz również zremisował 1:1. W maju obie bramki były jednak autorstwa gospodarzy.

Kolejnym rywalem pruszkowian będzie Stal Mielec. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku rywala w niedzielę 24 listopada o godz. 17.00.

Wisła Puławy – Znicz Pruszków 1:1
Bramki: Szymon Martuś (’77) – Adrian Paluchowski (’23)
Żółte kartki: Kamil Kłusek – Bartosz Niksiński
Czerwona kartka: Michał Kucharski (’82)

Wisła Puławy: Nazar Penkowec – Mateusz Gawrysiak, Wojciech Jakubiec, Mateusz Pielach, Przemysław Kwiatkowski (’39 Konrad Szczotka) – Piotr Charzewski (’39 Piotr Nowosielski), Arkadiusz Maksymiuk, Rafał Wiącek, Iwan Litwiniuk (’67 Szymon Martuś), Kamil Kłusek (’67 Jarosław Niezgoda) – Konrad Nowak
Znicz Pruszków: Paweł Pazdan – Krzysztof Kopciński, Igor Biedrzycki, Arkadiusz Jędrych, Michał Jaczewski – Maks Banaszewski, Michał Kucharski, Maciej Machalski (’90 Artur Szymula), Sebastian Olczak, Krystian Pieczara (’74 Bartosz Niksiński) – Adrian Paluchowski

Źródło fot.: Wisła Puławy