Znicz rozgromił Motor Lublin

Piłkarze Znicza Pruszków strzelili aż cztery gole drużynie Motoru Lublin w meczu 16. kolejki II ligi. Dzięki temu chociaż przez chwilę byli na 4. miejscu w tabeli.

Od początku spotkania Znicz miał zdecydowaną przewagę, a najbardziej aktywnym zawodnikiem był Marcin Rackiewicz. Pomocnik żółto-czerwonych dopiął swego w 33. minucie, gdy udało mu się pokonać Pawła Lipca.

Po zmianie stron obraz gry się zmienił, ale na korzyść gospodarzy. Już w 48. minucie Artur Jędrzejczyk dośrodkował w pole karne z prawej strony, tam Maciej Machalski zgrał piłkę do Michała Kucharskiego, a ten podwyższył wynik.

W 67. minucie ten sam Kucharski zaliczył asystę, gdy wypuścił na świetną pozycję Rackiewicza. Pomocnik Znicza minął bramkarza gości i umieścił piłkę w siatce Motoru.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1. W końcówce swoją 11. bramkę w sezonie zdobył Adrian Paluchowski, wcześniej natomiast, w 73. minucie honorowe trafienie dla lublinian zaliczył Piotr Karwan po strzale głową.

Po sobotnich meczach Znicz awansował na czwarte miejsce w tabeli. Po całej kolejce pruszkowianie spadną na pewno na piąte, ponieważ w niedzielę Siarka Tarnobrzeg ograła Pogoń Siedlce 4:1. W poniedziałek gra jeszcze Stal Mielec, która może zepchnąć Znicz na szóste miejsce. Taką pozycję żółto-czerwoni zajmowali jednak przez tą serią gier.

W następną sobotę, 16 listopada o godz. 16.00, Znicz na wyjeździe zmierzy się z Wisłą Puławy, która w sobotę przegrała w Elblągu z Olimpią 1:2.

Znicz Pruszków – Motor Lublin 4:1
Bramki: Marcin Rackiewicz (’33, ’67), Michał Kucharski (’48), Adrian Paluchowski (’87) – Piotr Karwan (’73)
Żółte kartki: Artur Januszewski, Marcin Bochenek – Rafał Król, Damian Jaroń

Znicz: Paweł Pazdan – Marcin Bochenek, Igor Biedrzycki, Arkadiusz Jędrych, Michał Kucharski – Artur Januszewski (’82 Kamil Tomas), Sebastian Olczak, Marcin Rackiewicz (’71 Krzysztof Kopciński), Maks Banaszewski (’89 Bartosz Niksiński), Maciej Machalski – Adrian Paluchowski (’88 Krystian Pieczara)
Motor: Paweł Lipiec – Piotr Karwan, Dawid Ptaszyński, Sebastian Orzędowski, Damian Kądzior (’86 Tomasz Sedlewski) – Patryk Koziara (’72 Ihor Mihałewskyj), Rafał Król, Konrad Wrzesiński (’86 Kamil Wolski), Michał Gamla (’57 Mateusz Broź), Damian Jaroń – Maciej Tataj