„Szlachetna Paczka” dotarła do Brwinowa

Po raz trzynasty w Polsce organizowana jest akcja charytatywna Szlachetna Paczka. W tym roku powstaje nowy rejon w Brwinowie.

Szlachetna Paczka to akcja prowadzona co roku w grudniu. W tym roku finał odbędzie się 7 i 8 grudnia. Inicjatywa polega na przekazaniu przedświątecznej pomocy najbardziej potrzebującym. Opiera się na działalności wolontariuszy. To oni badają okolicę pod kątem znalezienia osób, którym okazana pomoc rzeczywiście poprawi dramatyczną niekiedy sytuację.

Wolontariuszy poszukuje teraz Rejon Brwinów, który w tym roku dołączył do akcji.

- Liczba rodzin, do których dotrzemy z pomocą, zależy od tego, ilu wolontariuszy zostanie rekrutowanych – podkreśla Dorota Piasecka, liderka Szlachetnej Paczki w rejonie Brwinów.

Wolontariusze poza szukaniem potrzebujących i rozmawianiem z nimi, są odpowiedzialni za współpracę z dotychczasowymi i szukanie nowych darczyńców, za współpracę z innymi wolontariuszami w rejonie, organizację magazynu i transport paczek.

Chętni muszą być pełnoletni, potrafić nawiązywać kontakty i mieć radość z bezinteresownego pomagania. Pomocne są szkolenia dla wolontariuszy, które przygotują do udziału w akcji. Na zgłoszenia Szlachetna Paczka czeka do 15 października.

Poza rejonem w Brwinowie, działa również inny w Pruszkowie. Więcej informacji i możliwość zapisu znajduje się na stronie www.superw.pl

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Sukces akcji charytatywnej dla Maćka! Sukces akcji charytatywnej dla Maćka!
Wesołych Świąt! Wesołych Świąt!
ZTM zawiesza linię ZS1 ZTM zawiesza linię ZS1
Tworzenie świec z prawdziwego wosku Tworzenie świec z prawdziwego wosku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.