Porażka Znicza i spadek w tabeli

Znicz Pruszków przegrał w Tarnobrzegu z Siarką 0:2 w meczu 9. kolejki II ligi. Żółto-czerwoni spadli na 10. miejsce w tabeli.

Znicz w sobotę rozegrał dziewiąte spotkanie w tym sezonie. Pruszkowianie pojechali do Tarnobrzega, aby rywalizować z sąsiadami w tabeli. Niestety Siarka nie jest już sąsiadem. Poszła w górę, a Znicz w dół.

Siarka wygrała po dwóch golach. Oba padły w drugiej połowie. Najpierw w 58. minucie dobrze zza pleców obrońców wyszedł Tomasz Ciećko, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Zawodnik Siarki przyjął podanie z głębi pola i oddał celny strzał w kierunku dalszego słupka.

Druga bramka padła w 90. minucie po kontrataku gospodarzy. Jan Kowalski przebiegł lewą stroną pół boiska, przy bierności zawodników Znicza, i z 18. metra posłał piłkę po ziemi wprost do bramki Bigajskiego.

Mecz z Siarką jest dla Znicza drugim przegranym z rzędu i czwartym bez zwycięstwa. O poprawę tego bilansu będzie trudno, ponieważ kolejnym rywalem będzie trzecia Pogoń Siedlce. Mecz zaplanowano na 27 września na godz. 19.30 w Pruszkowie.

Siarka Tarnobrzeg – Znicz Pruszków 2:0
Bramki: Tomasz Ciećko (’58), Jan Kowalski (’90)
Żółte kartki: Mirosław Baran, Jan Kowalski – Bartosz Niksiński, Artur Januszewski, Mariusz Zawodziński

Siarka: Oskar Pogorzelec – Konrad Stępień (k) (’90 Jakub Wróbel), Bartłomiej Makowski, Mirosław Baran, Bartosz Sulkowski – Dariusz Frankiewicz, Michał Chrabąszcz, Jarosław Piątkowski (’57 Tomasz Ciećko), Patryk Szewc (’73 Jan Kowalski), Daniel Koczon(’83 Dawid Korona) – Marcin Truszkowski
Znicz: Michał Bigajski – Rafał Kosiec, Igor Biedrzycki (’84 Karol Grudniewski), Arkadiusz Jędrych (k), Kamil Tomas – Artur Januszewski (’74 Maciej Machalski), Michał Kucharski, Krzysztof Kopciński, Bartosz Niksiński (’57 Maks Banaszewski), Mariusz Zawodziński (’71 Adrian Paluchowski) – Krystian Pieczara