Nowa linia podmiejska z przystankiem Parzniew

W ostatnich dniach ruszyły prace nad projektem modernizacji linii średnicowej na odcinku od Warszawy Włochy do Grodziska Mazowieckiego – ogłosiła spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. W ramach inwestycji powstanie przystanek Parzniew.

Zapowiadana od pewnego czasu modernizacja ma być przeprowadzona na odcinku o długości 25 km. W ramach inwestycji zostaną wymienione tory razem oczywiście z podbudową. Dzięki temu prędkość maksymalna zostanie zwiększona do 120 km/h.

Poza torowiskiem prace obejmą stacje i perony. Zostaną odnowione istniejące wiaty peronowe, a tam, gdzie ich nie ma, zostaną wybudowane nowe, ale z zachowaniem przedwojennego stylu. Koleje wybudują także zupełnie nowy przystanek Parzniew.

Na wszystkich stacjach przejścia podziemne mają być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na peronach pojawią się natomiast urządzenia informacji pasażerskiej.

Przygotowanie projektu oraz przetargu na przebudowę linii podmiejskiej ma się zakończyć najpóźniej w grudniu przyszłego roku. Przygotowane dokumenty będą podstawą do rozpoczęcia prac budowlanych. Projekty będą kosztowały blisko 3,7 mln zł.

Niestety komunikat spółki PKP PLK nie mówi o tym, kiedy pojedziemy po nowych torach i wysiądziemy na odnowionych przystankach.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Parzniew zyska nowe ulice Parzniew zyska nowe ulice
Zamknięcie przejścia podziemnego Zamknięcie przejścia podziemnego
Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach
Urząd chwali się ustaleniami w sprawie tunelu Urząd chwali się ustaleniami w sprawie tunelu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.