Bramkarz wywalczył remis dla Znicza

Znicz Pruszków bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Garbarnią Kraków. Przed porażką gości uchronił bramkarz Michał Bigajski.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotni wieczór na stadionie Hutnika Kraków. Przez całą pierwszą połowę dominowali zawodnicy Garbarni. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia mieli w 23. minucie, gdy na 11. metrze piłkę ustawił Paweł Nowak. Pomocnik gospodarzy uderzył dobrze, ale jeszcze lepiej zachował się Michał Bigajski, który obronił strzał, a także dobitkę Tomasza Ogara.

W drugiej połowie gra się wyrównała. Dobre okazje dla Znicza zmarnowali Artur Januszewski, Marcin Rackiewicz i Arkadiusz Jędrych. Znów stuprocentową okazję mięli jednak krakowianie. Bigajski na szczęście obronił strzał Ogara.

Mecz zakończył się remisem 0:0. Po siedmiu spotkaniach Znicz ma 11 punktów i zajmuje 8. miejsce w tabeli. Garbarnia pozostała na ostatnim miejscu.

Kolejnym rywalem żółto-czerwonych będą Wigry Suwałki, które w sobotę pokonały Olimpię Elbląg 3:0. Dzięki temu jednym punktem wyprzedzają Znicz. Trzeba pamiętać, że Znicz w lipcu grał w Suwałkach w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Przegrał wówczas 0:1. Najbliższy mecz pomiędzy obiema drużynami odbędzie się w Pruszkowie 13 września o godz. 19.30.

Garbarnia Kraków – Znicz Pruszków 0:0
Żółte kartki: Mateusz Kowalski, Paweł Nowak, Jakub Górecki, Marcin Pluta, Paweł Byrski, Karol Kostrubała

Garbarnia: Adrian Jękot – Norbert Piszczek, Marcin Pluta, Mateusz Kowalski, Paweł Byrski – Tomasz Kalicki (’68 Piotr Kaczor), Jakub Górecki, Paweł Nowak, Karol Kostrubała (’72 Krzysztof Kalemba), Sebastian Leszczak – Tomasz Ogar (’90 Piotr Wajda)
Znicz: Michał Bigajski – Rafał Kosiec, Igor Biedrzycki, Arkadiusz Jędrych, Kamil Tomas – Marcin Bochenek, Artur Januszewski, Krzysztof Kopciński (’60 Marcin Rackiewicz), Bartosz Niksiński (’83 Maks Banaszewski), Maciej Machalski (’60 Krystian Pieczara) – Adrian Paluchowski

Źródło fot.: Garbarnia Kraków