Wystawa w Muzeum Dulag 121 z przypadku

- Przypadkowo trafiłem do Muzeum Dulag 121 i stwierdziłem, że to właściwe miejsce dla wystawy „Biczowani” – powiedział nam Józef Krzysztof Oraczewski, autor prac, które będą pokazane podczas zbliżającej się wystawy w pruszkowskim Muzeum Dulag 121.

W najbliższy czwartek do Muzeum Dulag 121 zawita sztuka najwyższych lotów. Tego dnia odbędzie się wernisaż wystawy „Biczowani” autorstwa Józefa Krzysztofa Oraczewskiego. To malarz, artysta, który swoje dzieła pokazuje na całym świecie – od Niemiec po Stany Zjednoczone.

Genezą wystawy w pruszkowskim muzeum jest prywatny przyjazd malarza, aby zobaczyć ekspozycję pokazującą dzieje ludności Warszawy po wypędzeniu ze stolicy w 1944 roku.

- To był przypadek, a wiadomo, że z przypadków składa się życie. Stwierdziłem, że to właściwe miejsce dla wystawy „Biczowani” – powiedział nam Oraczewski. – Kiedy wszedłem do tego muzeum, od razu odebrałem je jako miejsce związane z odpowiednim odczuciem patriotycznym – dodał.

W Muzeum Dulag 121 zobaczymy cykl malarski „Biczowani”. Składa się na niego sześć monumentalnych obrazów pokazujących ludzkie dramaty, ból i cierpienie.

- Obrazy są już zamontowane. Gdy zobaczyłem je w kreacji tego muzeum, to odniosłem wrażenie, że są one namalowane specjalnie dla tego miejsca. A powstały kilka lat temu wyłącznie z potrzeby kreacji artystycznej – przyznał artysta.

Akcentem kończącym wernisaż będzie spotkanie przy lampce wina w restauracji Prowincja na pruszkowskim Żbikowie. Lokal mieści się przy ul. Żbikowskiej 29a. Tam zostanie zainstalowany jeden z obrazów Oraczewskiego z innego cyklu.

Wiemy, że artysta nie zamierza spoczywać na laurach. W swojej pracowni ma 200 rozpoczętych prac. Są już też plany na kolejny rok.

- W styczniu w siedzibie Polskiego Związku Artystów Plastyków przy Nowym Świecie w Warszawie odbędzie się wystawa pokazująca kontynuację cyklu „Zdarzenia”. To obrazy, które właśnie powstają. Są też w planach wyjazdy zagranicę. Jest też w produkcji nowy album o mojej działalności artystycznej – zdradza malarz.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Temat Żołnierzy Wyklętych w Dulagu Temat Żołnierzy Wyklętych w Dulagu
Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u
Terror wobec warszawiaków w Muzeum Dulag Terror wobec warszawiaków w Muzeum Dulag
Dulag przygotował wycieczki na ferie Dulag przygotował wycieczki na ferie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.