Są pieniądze na kolejne stojaki. „Będą lepsze”

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Pruszkowie uchwalono przesunięcie środków pieniężnych na zakup m.in. kolejnych stojaków rowerowych. – Na pewno będą one lepsze niż obecne – obiecał nam wiceprezydent Andrzej Kurzela.

O właściwe stojaki rowerowe w Pruszkowie od dłuższego czasu walczy Stowarzyszenie Zdrowy-Rower. Podczas kilku festynów z udziałem cyklistów były zbierane podpisy pod odpowiednimi petycjami do władz miasta i powiatu. Swego czasu udało się wybłagać urzędników o postawienie stojaków w kilku miejscach Pruszkowa. Są one jednak delikatnie mówiąc kiepskie. Widać to na przykład przy stacji WKD, gdzie sześć miejsc na rowery wyraźnie nie wystarcza.

- To nie jest tak, że my się czepiamy. Zapotrzebowanie widać gołym okiem. Przy „wukadce” stoi sześć razy więcej rowerów niż jest miejsc – zauważył Piotr Łuczyński ze Stowarzyszenia Zdrowy-Rower.

Jest nadzieja na poprawę sytuacji. Wciąż tylko nie wiadomo, na jakim poziomie. Pruszkowscy radni w czwartek przeznaczyli część budżetowych pieniędzy na zakup kolejnych stojaków. Pozostają jeszcze pytania, kiedy te stojaki się pojawią, gdzie i jak będą wyglądać.

- Niewiele jeszcze wiem. Więcej będę w stanie powiedzieć za około dwa lub trzy tygodnie – nie ukrywał w rozmowie z nami wiceprezydent Pruszkowa Andrzej Kurzela.

Pewne jest, że nowe stojaki pojawią się przy stacjach WKD i PKP oraz przy urzędzie miejskim. Kolejne lokalizacje zostaną dopiero ustalone. Niestety miasto nie ma jasnego planu, jakie stojaki chce postawić.

- Wyślemy do firm zapytanie ofertowe i na podstawie odpowiedzi podejmiemy decyzję. Na pewno będą one lepsze niż obecne – dodał Kurzela.

O to, jakie stojaki być powinny najlepiej zapytać samych rowerzystów, do czego władze miasta chyba jeszcze nie dojrzały. My zapytaliśmy…

- Powinny być przymocowane do utwardzonego podłoża i mieć możliwość przypięcia nie tylko koła, ale także ramy, np. tzw. odwrócone „U”. Powinny mieścić co najmniej dwadzieścia rowerów – precyzuje Łuczyński.

Zdrowy-Rower zapowiada kolejne pismo do władz, aby pomóc urzędnikom w wyborze właściwych stojaków.

Źródło fot.: Stowarzyszenie Zdrowy-Rower

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Kontrapas rowerowy po remoncie ulicy Kontrapas rowerowy po remoncie ulicy
Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach
Nienormalny rowerzysta zatrzymany Nienormalny rowerzysta zatrzymany
Powstanie wiele nowych ścieżek rowerowych Powstanie wiele nowych ścieżek rowerowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.