Znicz wygrał z Olimpią Zambrów

Znicz Pruszków pokonał Olimpię Zambrów 3:1 w meczu 5. kolejki piłkarskiej II ligi. Choć formalnie żółto-czerwoni byli gośćmi, to spotkanie odbyło się w Pruszkowie.

Nie znamy przyczyn przeniesienia meczu do Pruszkowa. Według natomiast informacji zawartych na stronie Olimpii Zambrów wiosenny rewanż również odbędzie się na stadionie Znicza.

Sobotni mecz rozpoczął się wręcz idealnie dla żółto-czerwonych. Już w 2. minucie Adrian Paluchowski strzałem z przewrotki wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W kolejnych minutach gra była spokojna. Ostatnie fragmenty pierwszej połowy były jednak pracowite dla Michała Bigajskiego. Bramkarz Znicza musiał kilka razy interweniować. Niestety raz musiał uznać wyższość rywali. W 36. minucie Kamil Zapolnik doprowadził do remisu.

Po zmianie stron przeważali zawodnicy Olimpii, ale nie długo. Po ułożeniu gry na boisku zaczął dominować Znicz, czego efektem były dwa trafienia. Najpierw w 68. minucie drugiego gola zdobył Paluchowski. Napastnik pruszkowian tym razem uderzył głową. Wynik w 79. minucie ustalił Arkadiusz Jędrych pięknym strzałem zza pola karnego.

Olimpia Elbląg – Znicz Pruszków 1:3
Bramki: Kamil Zapolnik (’36) – Adrian Paluchowski (’2, ’68), Arkadiusz Jędrych (’79)
Żółte kartki: Rafał Szczepanik, Mariusz Gogol, Rafał Dzierbicki – Krzysztof Kopciński, Igor Biedrzycki

Olimpia: Piotr Czapliński, Mariusz Gogol, Łukasz Piłatowski, Rafał Szczepanik – Michał Steć, Przemysław Jastrzębski, Łukasz Grzybowski, Bartłomiej Dołubizna (’86 Michał Poduch), Rafał Dzierbicki (’79 Jacek Gagacki), Kamil Zapolnik – Arkadiusz Ciach (’56 Tomasz Jakuszewski)
Znicz: Michał Bigajski – Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Igor Biedrzycki, Rafał Kosiec – Artur Januszewski (’46 Kamil Tomas), Sebastian Olczak, Maciej Machalski, Bartosz Niksiński (’80 Karol Grudniewski), Krzysztof Kopciński (’70 Marcin Rackiewicz) – Adrian Paluchowski (’69 Krystian Pieczara)

Źródło fot.: Znicz Pruszków / archiwum