Zwycięska inauguracja ligi w wykonaniu Znicza

Znicz Pruszków nie zawiódł i na inaugurację rozgrywek II ligi pokonał Stal Mielec 3:1. Niedzielny rywal w ubiegłym sezonie grał w niższej klasie.

Mecz rozpoczął się obiecująco. Już w 11. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Błąd popełnił obrońca z Mielca Kamil Kościelny, który pokonał własnego bramkarza.

Więcej bramek padło po przerwie. Najpierw, ku uciesze głośnych i żywiołowo reagujących kibiców gości, gola zdobył Damian Buczyński. W 66. minucie dzięki trafieniu Krzysztofa Kopcińskiego Znicz znów wyszedł na prowadzenie. Warto dodać, że młodzieżowy reprezentant Polski kilka minut wcześniej wszedł na boisko zmieniając Marcina Rackiewicza. Zwycięstwo przypieczętował Maksymilian Banaszewski, który w 88. minucie pokonał bramkarza rywali.

Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę. 20 minut w osłabieniu grała Stal, po czerwonej kartce dla Krystiana Getingera. W końcówce z kolei Znicza osłabił Sebastian Olczak.

Po pierwszej kolejce pruszkowianie znaleźli się na czwartym miejscu w tabeli. Wyższe zwycięstwa, po 3:0 odniosła Stal Rzeszów i Radomiak Radom. Liderem zostały Wigry Suwałki, które wyeliminowały Znicza w rundzie wstępnej Pucharu Polski a w sobotę aż 4:1 ograły Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Następnym rywalem Znicza Pruszków będzie Olimpia Elbląg, która na inaugurację sezonu zremisowała 1:1 z Pelikanem Łowicz. Żółto-czerwoni pojadą na teren rywali 3 sierpnia. Mecz rozpocznie się o godz. 17.00.

Znicz Pruszków – Stal Mielec 3:1
Bramki: Kamil Kościelny (’11-sam.), Krzysztof Kopciński (’66), Maksymilian Banaszewski (’88) – Damian Buczyński (’53)
Żółte kartki; Maksymilian Banaszewski, Sebastian Olczak – Sebastian Łętocha, Krystian Getinger, Jakub Zięba
Czerwone kartki: Sebastian Olczak (’89) – Krystian Getinger (’69)

Znicz: Michał Bigajski – Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Igor Biedrzycki, Rafał Kosiec – Maks Banaszewski (’89 Bartosz Niksiński), Artur Januszewski (’66 Sebastian Olczak), Michał Kucharski, Marcin Rackiewicz (’58 Krzysztof Kopciński), Mariusz Zawodziński – Krystian Pieczara (’86 Mateusz Muszyński)
Stal: Bogusław Wyparło – Szymon Kardyś, Mateusz Załucki, Kamil Kościelny, Krystian Getinger – Sebastian Głaz, Damian Skiba (’82 Jakub Zięba), Damian Buczyński, Maciej Domański, Damian Bożek (’70 Michał Pruchnik) – Sebastian Łętocha