Krótka przygoda Znicza w Pucharze Polski

Znicz Pruszków przegrał w Suwałkach z Wigrami 0:1 w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Już na tym etapie zakończył udział w tych rozgrywkach.

Znicz zagrał na tym etapie, dzięki walkowerowi z rundy przedwstępnej. Pruszkowianie nie musieli grać, ponieważ ich rywal – Unia Tarnów – wycofał się z rywalizacji. Po serii zwycięstw w meczach kontrolnych mogliśmy mieć nadzieję, że Znicz wywalczy awans, ale niestety w Suwałkach lepsi byli gospodarze.

Gospodarze dominowali przez większość spotkania. W pierwszej połowie bramki nie padły, choć w 23. minucie Tomasz Tuttas trafił w słupek.

Po zmianie stron tempo gry spadło, jednak wciąż więcej akcji konstruowali piłkarze z Suwałk. W 70. minucie padła jedyna bramka w meczu. Po rzucie wolnym Pawła Pazdana pokonał Adrian Karankiewicz.

W końcówce nerwowo nie wytrzymał Arkadiusz Jędrych, który na pięć minut przed końcem za niesportowe zachowanie musiał opuścić boisko. Wynik już nie uległ zmianie, więc w I rundzie z GKS Katowice zagrają Wigry.

Zniczowi pozostaje walka o ligowe punkty. W pierwszym meczu 28 lipca o godz. 19.00 pruszkowianie podejmą rywali ze Stali Mielec.

Wigry Suwałki – Znicz Pruszków 1:0
Bramka: Adrian Karankiewicz (’70)
Żółte kartki: Dawid Makaradze, Przemysław Makarewicz – Rafał Kosiec, Artur Januszewski
Czerwona kartka: Arkadiusz Jędrych (’85)

Wigry Suwałki: Karol Salik – Adrian Karankiewicz, Kamil Wenger, Bartosz Widejko, Kamil Lauryn – Aleksandar Atanacković, Dawid Makaradze (’86 Przemysław Makarewicz), Adam Pomian (’61 Mateusz Romachów), Marcin Tarnowski, Karol Drągowski (’46 Artur Bogusz) – Tomasz Tuttas
Znicz Pruszków: Paweł Pazdan – Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Igor Biedrzycki (’80 Kamil Tomas), Rafał Kosiec – Artur Januszewski, Michał Kucharski, Daniel Nawrocki (’46 Mariusz Zawodziński), Krzysztof Kopciński, Marcin Rackiewicz – Krystian Pieczara (’66 Mateusz Muszyński)