Znicz szósty w II lidze

W sobotę zakończył się sezon piłkarski w II lidze. Znicz Pruszków zajął 6. miejsce.

Znicz swój ostatni mecz rozegrał w środę. Pokonał w nim Pogoń Siedlce 1:0. Pozostałe spotkania 34. kolejki odbyły się w sobotę. Dzięki zwycięstwu Pelikana Łowicz nad Olimpią Elbląg 3:2, żółto-czerwoni uplasowali się na 6. pozycji w końcowej tabeli.

Z grupy wschodniej awans do I ligi wywalczyła Wisła Płock i Puszcza Niepołomice. W niższej klasie w sezonie 2013/2014 zagrają Siarka Tarnobrzeg, Concordia Elbląg i Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

W zakończonym sezonie najlepszym strzelcem pruszkowian był Adrian Paluchowski. Napastnik, który wzmocnił zespół przed rokiem, zdobył 15 goli. Pod tym względem wyróżniał się zdecydowanie na tle kolegów. Marcin Rackiewicz strzelił 5, a Maciej Machalski 3 bramki. Pozostali zdobywali mniej goli albo wcale.

Losowanie Pucharu Polski

W ostatni piątek odbyło się losowanie przedwstępnej, wstępnej i pierwszej rundy Pucharu Polski. 13 lipca w rundzie przedwstępnej Znicz podejmie Unię Tarnów.

W przypadku zwycięstwa kolejnym rywalem będą Wigry Suwałki lub jedna z czterech drużyn z województwa pomorskiego: Kaszubia Kościerzyna, Pomorze Potęgowo, Huragan Przodkowo lub Cartusia Kartuzy. Jeśli żółto-czerwonym uda się przejść ten szczebel, na kolejnym spotka się na własnym boisku z pierwszoligowym GKS-em Katowice.

Źródło fot.: Znicz Pruszków