Rackiewicz przełamał niemoc Znicza

Marcin Rackiewicz strzelił trzy bramki, a jego Znicz Pruszków ograł w ten sposób Motor Lublin. To pierwsze zwycięstwo żółto-czerwonych w ostatnich pięciu spotkaniach.

Mecz był rozgrywany w Pruszkowie w niedzielne południe. Najpierw inicjatywę mieli goście, ale z czasem do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Roberta Kochańskiego.

Skuteczną akcję Znicz przeprowadził w 35. minucie. Właściwie akcja była błyskawiczna. Paweł Pazdan posłał piłkę do Marcina Rackiewicza, a ten z bocznej linii pola karnego posłał centrę po ziemi. Bramkarz gości interweniował na tyle niefortunnie, że piłka pomiędzy jego nogami znalazła się w siatce.

10 minut później było 2:0. Tym razem piłkę w pole karne wrzucił Marcin Bochenek. W „szesnastce” bez przyjęcia uderzył Rackiewicz.

Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania w 52. minucie. Tym samym zdobył hat-tricka. Rackiewicz dostał podanie od Adriana Paluchowskiego, wyprzedził obrońcę i pewnym uderzeniem pokonał Tomasza Ptaka.

Teraz przed Zniczem wyjazdowa potyczka ze Stalą Stalowa Wola. Oba zespoły są w środku tabeli i w tym sezonie już o nic nie walczą. Mecz odbędzie w niedzielę 9 czerwca o godz. 17.00.

Znicz Pruszków – Motor Lublin 3:0
Bramki: Marcin Rackiewicz (’35, ’45, ’52)
Żółte kartki: Maciej Machalski – Ihor Mihalevskyy, Dawid Ptaszyński

Znicz: Paweł Pazdan – Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Norbert Jędrzejczyk, Kamil Tomas – Artur Januszewski (’84 Igor Biedrzycki), Maciej Machalski (’89 Mateusz Majewski), Michał Kucharski, Marcin Rackiewicz (’76 Bartosz Niksiński), Maksymilian Banaszewski (’90 Łukasz Sierociński) – Adrian Paluchowski

Motor: Tomasz Ptak – Damian Falisiewicz, Radosław Kursa, Dawid Ptaszyński, Grzegorz Bronowicki – Damian Kądzior (’80 Damian Szpak), Karol Kostrubała (’68 Jakub Kosiarczyk), Michał Ciarkowski, Ihor Mihalevskyy (’56 Kacper Horodeński), Ivan Jovanović (’63 Kamil Wolski) – Artur Węska