Znicz przegrał z Puszczą

Znicz Pruszków uległ Puszczy Niepołomice 0:1 w wyjazdowym meczu II ligi. Niedzielni rywale żółto-czerwonych to kandydat do wywalczenia awansu.

Znicz nie był faworytem tego spotkania. W poprzedniej kolejce przegrał z Olimpią Elbląg i w ten sposób stracił szansę na awans do I ligi. Puszcza natomiast jest druga w tabeli i wciąż jest jednym z głównych kandydatów do gry w wyższej lidze.

W niedzielnym meczu kibice zobaczyli tylko jedno trafienie. Już w 7. minucie gola zdobył Dmytro Rodin. Okazało się, że to była bramka na wagę trzech punktów.

Porażka w Niepołomicach spowodowała, że Znicz spadł na 9. miejsce w tabeli. W środę będzie miał jednak okazję na zdobycie punktów. O godz. 19.00 podejmie Siarkę Tarnobrzeg w zaległym meczu 21. kolejki.

Puszcza Niepołomice – Znicz Pruszków 0:1
Bramka: Dmytro Rodin (’7)
Żółte kartki: Dmytro Rodin, Marcin Zontek, Damian Szymonik – Kamil Tomas, Adrian Paluchowski

Puszcza: Krystian Stępniowski – Damian Szymonik, Marcin Biernat, Tomasz Księżyc, Marcin Zontek – Mateusz Cholewiak (’77 Sebastian Janik), Dmytro Rodin, Paweł Strózik, Łukasz Nowak (’72 Jarosław Lizak), Leszek Tarasek – Łukasz Popiela (’84 Paweł Moskwik).

Znicz: Paweł Pazdan – Michał Kucharski, Arkadiusz Jędrych, Igor Biedrzycki, Kamil Tomas – Michał Chrabąszcz, Norbert Jędrzejczyk, Maciej Machalski (’76 Mariusz Zawodziński), Marcin Rackiewicz, Bartosz Niksiński (’54 Maks Banaszewski) – Michał Zapaśnik (’10 Adrian Paluchowski)