Znicz przegrał ostatnią szansę

Znicz Pruszków uległ Olimpii Elbląg 0:2 w meczu II ligi. To oznacza spadek żółto-czerwonych na 8. miejsce i odłożenie marzeń o awansie na przyszły sezon.

Konfrontacja z drużyną z Elbląga była o tyle istotna, że oba zespoły są na podobnym poziomie. Niestety dzięki zwycięstwu w Pruszkowie Olimpia zrównała się ilością zdobytych punktów z zespołem znad Utraty.

O wyniku zadecydowały dwie akcje bramkowe gości. W 17. minucie Olimpia wyprowadziła kontrę zakończoną celnym trafieniem Antona Kołosowa. Drugi gol padł dopiero w 90. minucie. Znów przyjezdni wyprowadzili szybki atak, po którym Kamil Kopycki przelobował Pawła Pazdana.

Do końca sezonu pozostały cztery kolejki. Znicz rozegra jeszcze pięć meczów, ponieważ ma zaległe spotkanie z Siarką Tarnobrzeg. Po ostatniej porażce, pruszkowianie tracą do drugiej Puszczy Niepołomice 16 punktów. To oznacza, że nie są już w stanie znaleźć się na jednym z dwóch pierwszych miejsc, które premiują drużynę awansem do I ligi.

Znicz wciąż ma jednak o co grać. Zgodnie z regułami matematyki nie może być jeszcze pewien utrzymania. A w najbliższym meczu będzie rywalizować z Puszczą. Spotkanie zaplanowano na niedzielę 26 maja o godz. 16.00 na terenie rywala.

Znicz Pruszków – Olimpia Elbląg 0:2
Bramki: Anton Kołosow (’17), Kamil Kopycki (’90)
Żółte kartki: Marcin Bochenek – Kiryl Raduszko, Oleg Ichim, Anton Kołosow

Składy:
Znicz: Paweł Pazdan – Marcin Bochenek, Igor Biedrzycki, Arkadiusz Jędrych, Kamil Tomas – Michał Chrabąszcz (’79 Mariusz Zawodziński), Michał Kucharski, Maciej Machalski (’73 Patryk Kubicki), Bartosz Niksiński (’83 Maks Banaszewski), Michał Zapaśnik – Adrian Paluchowski (’83 Artur Januszewski)

Olimpia: Aleksiej Rogachew – Tomasz Lewandowski, Witalij Nadzijewski, Oleg Ichim, Anton Kołosow – Kiryl Raduszko (’79 Tomasz Sedlewski), Piotr Skokowski (’90 Jakub Wojtkiewicz), Michał Ressel, Rafał Pietrewicz, Łukasz Molga (’58 Kamil Kopycki) – Kamil Graczyk