Szkoła w Żółwinie pisze „Listy dla Ziemi”

Zespół Szkół w Żółwinie włączył się w ogólnopolską akcję proekologiczną „Listy dla Ziemi”, której tematem przewodnim jest w tym roku recykling i gospodarka odpadami.

„Listy dla Ziemi” to akcja edukacyjna zainicjowana przez fundację ekologiczną ARKA. O szczegółach opowiada dyrektor Zespołu Szkół w Żółwinie Marta Szwemin:

- W ramach przygotowań do akcji odbyły się w szkole lekcje tematyczne, malowanie plakatów promujących dbanie o czystość środowiska oraz zbieranie materiałów na temat recyklingu. Listy pisane przez uczniów na ekologicznym papierze listowym były skierowane do dorosłych. Po napisaniu listu dzieci zabrały je do swoich domów i pokazały rodzicom, aby zwrócić ich uwagę na problemy ekologiczne. Zadaniem uczniów było zachęcenie rodziców do działań ekologicznych, których rodzina podejmie się w ramach akcji. Spośród wszystkich listów napisanych przez uczniów zostały wybrane dwa najciekawsze, Weroniki Marchwiak oraz Maksa Promińskiego, które wezmą udział w ogólnopolskim konkursie na najpiękniejszy list dla Ziemi.

inf. prasowa

Źródło fot.: Ministerstwo Ochrony Środowiska

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Tropiciele Cząstek Stałych opanują Pruszków Tropiciele Cząstek Stałych opanują Pruszków
Apel o pomoc dla kotów. Czy słusznie? Apel o pomoc dla kotów. Czy słusznie?
Brwinów dostanie ponad 200 tys. zł na edukację Brwinów dostanie ponad 200 tys. zł na edukację
Gmina wyremontowała szkoły i przedszkola Gmina wyremontowała szkoły i przedszkola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.