Rzeszów za trzy punkty. W środę porażka

W dwóch meczach drugoligowych z rzeszowskimi drużynami Znicz zdobył trzy punkty. W środowe popołudnie uległ Resovii 1:3.

Oba mecze zostały rozegrane w ciągu pięciu dni. Najpierw Znicz wygrał ze Stalą 1:0. W środę jednak przegrał z Resovią.

Niestety piłkarze gości źle weszli w mecz. Po kwadransie przegrywali już 0:2. Najpierw w 9. minucie Robert Tunkiewicz uderzył z ósmego metra w lewy róg bramki Znicza. Trzy minuty później Tomasz Ciećko wykorzystał rzut karny po faulu Arkadiusza Jędrycha.

Kolejne bramki padły po zmianie stron. Nadzieję na remis w 52. minucie dał Patryk Kubicki. Pomocnik Znicza otrzymał podanie od Adriana Paluchowskiego, po czym przelobował Marcina Pietrykę. Wynik został jednak ustalony przez zawodnika gospodarzy. Michał Ogrodnik w 62. minucie umieścił piłkę w siatce żółto-czerwonych i ostatecznie zapewnił 3 punkty swojej drużynie.

W najbliższą niedzielę Znicz na własnym stadionie podejmie Olimpię Elbląg. Początek o godz. 12.00.

Resovia Rzeszów – Znicz Pruszków 3:1
Bramki: Robert Tunkiewicz (’9), Tomasz Ciećko (’12-karny), Michał Ogrodnik (’62) – Patryk Kubicki (’52)
Żółte kartki: Dariusz Frankiewicz, Mirosław Baran, Kacper Rop, David Kwiek – Maciej Machalski, Michał Chrabąszcz, Norbert Jędrzejczyk
Czerwone kartki: ’76 Mirosław Baran, ’90 David Kwiek

Resovia: Marcin Pietryka – Mirosław Baran, Bartłomiej Makowski, Mateusz Świechowski (’89 Kacper Rop), Kamil Słaby, Michał Ogrodnik (’79 Wiesław Kozubek), Andrij Nikanovych, Rober Tunkiewicz (’60 Konrad Domoń), David Kwiek, Dariusz Frankiewicz – Tomasz Ciećko (’70 Sebastian Hajduk)

Znicz: Mateusz Czarnecki – Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Norbert Jędrzejczyk, Artur Januszewski (’46 Kamil Tomas) – Patryk Kubicki (’73 Maks Banaszewski), Mariusz Zawodziński (’62 Michał Zapaśnik), Marcin Rackiewicz, Maciej Machalski (’46 Michał Chrabąszcz) , Michał Kucharski – Adrian Paluchowski