Znicz przegrał z faworytem

Znicz Pruszków uległ na własnym boisku Pelikanowi Łowicz 1:3. Środowi rywale żółto-czerwonych to jeden z kandydatów do awansu z II ligi.

W sobotę Znicz stracił punkty z Wisłą Puławy remisując 1:1. Tym razem przegrał z Pelikanem. Obie drużyny to bezpośredni rywale pruszkowskiego zespołu w walce o czołowe miejsca w grupie wschodniej II ligi.

Środowy mecz zaczął się po myśli gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w 21. minucie. Ładnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Maciej Machalski. Pelikan wyrównał jeszcze przed przerwą. Michał Adamczyk również uderzył zza „szesnastki”.

W drugiej połowie częściej do głosu dochodzili goście. Niestety pruszkowskim zespołem wstrząsnęły trzy minuty na kwadrans przed końcem meczu. W krótkim odstępie czasu dwa razy rzut wolny z linii bocznej pola karnego egzekwował Mariusz Solecki. Dwukrotnie uderzył bardzo skutecznie.

Po zwycięstwie w Pruszkowie Pelikan awansował na 2. miejsce w tabeli. Ma punkt straty do prowadzącej Wisły Płock i jedno spotkanie więcej do rozegrania. Znicz natomiast znajduje się na 6. pozycji.

Kolejnym rywalem pruszkowian będą zawodnicy Stali Rzeszów. Spotkanie zaplanowano na sobotę. Początek o godz. 17.00 w Rzeszowie.

Znicz Pruszków – Pelikan Łowicz 1:3
Bramki: Maciej Machalski (’21) – Michał Adamczyk (’38), Mariusz Solecki (’74, ’76)
Żółte kartki: Maciej Machalski – Michał Adamczyk

Znicz: Paweł Pazdan – Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Norbert Jędrzejczyk, Kamil Tomas – Maks Banaszewski (’59 Patryk Kubicki), Michał Kucharski, Maciej Machalski (’79 Mariusz Zawodziński), Marcin Rackiewicz (’79 Bartosz Niksiński), Michał Zapaśnik – Adrian Paluchowski

Pelikan: Mariusz Różalski – Teres Maksymov (’81 Radosław Domińczak), Krzysztof Brodecki, Mykola Dremluk, Damian Ceglarz – Maciej Wyszogrodzki (’64 Damian Kosiorek), Robert Łakomy, Patryk Pomianowski, Michał Adamczyk (’83 Kamil Jackiewicz), Mariusz Solecki – Rafał Kujawa

Źródło fot.: Pelikan Łowicz / Mecz Pelikan – Znicz rozegrany w rundzie jesiennej