Mała rewolucja w komunikacji brwinowskiej

Na 1 maja wyznaczono reorganizację komunikacji autobusowej, która funkcjonuje w gminie Brwinów. Zmiany dotyczą nie tylko godzin odjazdów, ale także nowych przystanków oraz nowych połączeń.

Do tej pory gmina Brwinów organizowała trzy linie autobusowe. Pierwsza łączyła Domaniew z Brwinowem i Pruszkowem, druga Brwinów z Rokitnem, a trzecia Brwinów z Owczarnią i Żółwinem. Wszystkie od 1 maja będą miały nowe rozkłady jazdy.

Największą rewolucję przejdzie połączenie prowadzone przez Żółwin i Owczarnię. W ostatniej z wsi autobus będzie zatrzymywał się częściej. Do tej pory funkcjonował w niej tylko jeden przystanek, teraz będzie ich dziewięć. Rozkład jazdy zostanie dostosowany do kursowania pociągów WKD na stacji Kazimierówka. Ponadto niektóre kursy będą przedłużone do Rynku w Brwinowie. Dzięki temu z linii skorzystają osoby chcące wsiąść do pociągów Kolei Mazowieckich.

Dogodniejsze połączenie zyska nowe osiedle na Polach Parzniewskich przy granicy z Pruszkowem. Służyć temu będzie wydłużenie połączenia z i do Domaniewa przez Brwinów i Pruszków.

Od 1 maja gmina Brwinów uruchomi dodatkową linię z Brwinowa do Pruszkowa. Wprawdzie będzie miała tylko jeden kurs dziennie o godz 7.07, ale ułatwi w ten sposób dojazd dzieci do szkół w Pruszkowie.

Z rozkładów znikną tylko dwa wieczorne kursy – jeden o godz. 20.15 z Domaniewa w stronę Brwinowa oraz drugi o godz. 20.48 z Rynku w Brwinowie w stronę Rokitna.

Wszystkie nowe rozkłady jazdy są dostępne w naszym NIEZBĘDNIKU.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , , , ,

Podobne wiadomości:

Parzniew zyska nowe ulice Parzniew zyska nowe ulice
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach Wyłączenia prądu w najbliższych dniach
Zmiana firmy i zmiana rozkładów autobusowych Zmiana firmy i zmiana rozkładów autobusowych
Gdzie i kiedy wyłączą prąd? Gdzie i kiedy wyłączą prąd?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.