Znicz wyrwał remis Radomiakowi

Znicz Pruszków zremisował na wyjeździe z Radomiakiem Radom 1:1. Bramkę wyrównującą żółto-czerwoni strzelili w ostatnich sekundach spotkania.

Radomiak i Znicz to sąsiedzi w tabeli II ligi grupy wschodniej. Było to widać w pierwszej połowie, gdy raz jedni raz drudzy próbowali sforsować obronę przeciwnika.

Bramki padły w drugiej części gry. Już w 49. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Piotr Wlazło zagrał z rzutu wolnego do Aleksieja Dubiny, który pokonał Pawła Pazdana.

Po zdobyciu gola apetyty piłkarzy Radomiaka wzrosły. Gospodarze atakowali jeszcze częściej i jeszcze groźniej. Bramki jednak nie zdobyli.

W 79. minucie na boisku pojawił się Patryk Kubicki. Dla tego młodziana był to debiut w drużynie seniorskiej Znicza. Jak się okazało dziesięć minut później, debiut niezwykle udany. Tuż przed gwizdkiem kończącym spotkanie, Kubicki płaskim strzałem pokonał radomskiego bramkarza i uratował punkt dla Znicza.

Kolejnym rywalem Znicza w walce o drugoligowe punkty będzie Concordia Elbląg. Spotkanie rozpocznie się w niedzielne południe w Pruszkowie.

Radomiak Radom – Znicz Pruszków 1:1
Bramki: Aleksiej Dubina (’49) – Patryk Kubicki (’90)
Żółte kartki: Jakub Cieciura, Piotr Kornacki – Kamil Tomas, Adrian Paluchowski

Radomiak: Dominik Budzyński – Jakub Cieciura, Aleksiej Dubina, Maciej Świdzikowski, Łukasz Derbich – Samuelson Odunka, Piotr Prędota (’73 Leandro), Mateusz Radecki, Piotr Wlazło, Sławomir Pach (’34 Piotr Kornacki) – Marcin Figiel (’85 Kabir Ojukutu)

Znicz: Paweł Pazdan – Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Norbert Jędrzejczyk, Kamil Tomas (’77 Maciej Machalski) – Michał Chrabąszcz (’74 Artur Januszewski), Michał Kucharski, Maks Banaszewski (’79 Patryk Kubicki), Marcin Rackiewicz, Michał Zapaśnik (’74 Mariusz Zawodzińśki) – Adrian Paluchowski