Remis Znicza z Unią. Znów trafił „Paluch”

Znicz Pruszków zremisował z Unią Tarnów w meczu 23. kolejki II ligi piłkarskiej. Dziesiątego gola w sezonie zdobył Adrian Paluchowski.

W pierwszej połowie Unia praktycznie nie istniała. Znicz przeważał zdecydowanie, a z tej przewagi powinno być nawet 3:0. W 11. minucie jednak Arkadiusz Jędrych nie trafił w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, a w 30. minucie sędzia nie podyktował karnego po faulu na Kamilu Tomasie.

Na szczęście dla Znicza, w jego barwach gra Adrian Paluchowski. Najlepszy snajper żółto-czerwonych powiększył swój dorobek bramkowy w 32. minucie. To jego dziesiąty gol w sezonie.

Większość drugiej połowy wyglądała podobnie. Obrona tarnowian była dziurawa jak ser szwajcarski. Znicz miał kilka sytuacji stuprocentowych. Niestety jednak jeden z nielicznych ataków gości przyniósł im upragniony remis. W 83. minucie Sławomir Matras dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Kamila Pawlaka, który umieścił piłkę w siatce bramki Pawła Pazdana.

Kolejnym rywalem Znicza będą Wigry Suwałki. Spotkanie odbędzie się na terenie rywala 20 kwietnia o godz. 17.30.

Znicz Pruszków – Unia Tarnów 1:1
Bramki: Adrian Paluchowski (’32) – Kamil Pawlak (’83)
Żółte kartki: Tomasz Libera, Sławomir Matras, Marcel Tyl

Znicz Pruszków: Paweł Pazdan – Igor Biedrzycki, Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Kamil Tomas – Michał Kucharski, Marcin Rackiewicz, Maciej Machalski (’80 Mariusz Zawodziński), Michał Zapaśnik (’84 Maks Banaszewski), Michał Chrabąszcz – Adrian Paluchowski

Unia Tarnów: Tomasz Libera – Łukasz Jamróg, Dominik Bednarczyk, Kamil Pawlak, Robert Witek – Dawid Sojda (’58 Kamil Wilk), Sergiusz Kostecki (58′ Marcin Furmański), Marcel Tyl (75′ Roger Radliński), Sławomir Matras – Adrian Ślęzak, Fabian Fałowski