Znicz zremisował w Krakowie

Po długiej przerwie, spowodowanej zimową aurą tej wiosny, piłkarzom Znicza udało się rozegrać ligowe spotkanie. W Krakowie zremisowali z Garbarnią 1:1.

II liga wznowiła rozgrywki 9 marca. Znicz wygrał wtedy w Nowym Dworze Mazowieckim ze Świtem 3:1. W kolejnych meczach żółto-czerwoni mieli grać z Wisłą Płock, Resovią Rzeszów i Siarką Tarnobrzeg. Za każdym razem szyki organizatorom psuła pogoda. Udało się wreszcie w sobotę 6 kwietnia.

W pierwszej połowie przeważali goście. Najlepszą okazję do zdobycia gola mięli w 26. minucie. Wówczas Michał Chrabąszcz uderzał z rzutu wolnego, ale piłka minimalnie przeszła obok słupka Roberta Widawskiego.

Obie bramki padły po zmianie stron. Prowadzenie objęli gospodarze w 61. minucie. Tuż po wejściu na boisko Łukasz Cichy zdobył gola po uderzeniu głową.

Cztery minuty później wyrównał Adrian Paluchowski. Najlepszy strzelec Znicza dostał prostopadłe podanie, wszedł pomiędzy dwóch obrońców i z odległości ok. 11 metrów uderzył skutecznie na bramkę gospodarzy.

W dalszej części gry przeważali krakowianie. Wynik jednak nie uległ już zmianie. Znicz wywiózł z terenu rywala 1 punkt.

Już w czwartek żółto-czerwoni rozegrają pierwsze z zaległych spotkań. Na własnym stadionie podejmą Wisłę Płock. Początek meczu o godz. 19.00.

Garbarnia Kraków – Znicz Pruszków 1:1
Bramki: Łukasz Cichy (’61) – Adrian Paluchowski (’65)
Żółte kartki: Arkadiusz Ryś, Sebastian Leszczak – Maciej Machalski, Norbert Jędrzejczyk

Garbarnia: Robert Widawski – Arkadiusz Ryś, Marcin Pluta, Longinus Ifeanyi Uwakwe, Adrian Fedoruk – Sebastian Leszczak (’80 Ifaneyi Nwachukwu), Tomasz Metz, Marcin Siedlarz, Ibrahim Mohamed Hassan Abdalla (’70 Mariusz Stokłosa), Krzysztof Kozieł (’60 Łukasz Cichy) – Mateusz Broź

Znicz: Paweł Pazdan – Kamil Tomas, Arkadiusz Jędrych, Igor Biedrzycki, Marcin Bochenek – Marcin Rackiewicz, Michał Zapaśnik (’76 Maks Banaszewski), Michał Chrabąszcz (’80 Daniel Nawrocki), Norbert Jędrzejczyk, Maciej Machalski (’58 Mariusz Zawodziński) – Adrian Paluchowski

Źródło fot.: Znicz Pruszków