Raport: Pruszkowska Masa Krytyczna

W poniedziałek 25 marca ulicami Pruszkowa przejedzie rowerowa Masa Krytyczna. Ma to być pokojowy protest, aby zwrócić uwagę władz samorządowych na potrzeby środowiska cyklistów. Poniżej wszystkie szczegóły. Portal Regio-Media został partnerem medialnym wydarzenia.

[26 marca 2013] Starzyński: kształcimy się w temacie rowerów

- Pamiętajmy, że do tej pory nie było u nas kultury funkcjonowania rowerzystów na masową skalę. Projektanci też się muszą nauczyć i samorządy oczywiście także. Nikt nie jest omnibusem – powiedział Jan Starzyński, prezydent Pruszkowa, przed startem rowerowej Masy Krytycznej.

[25 marca 2013] Masa Krytyczna przejechała po Pruszkowie

Pruszkowska Masa Krytyczna w poniedziałkowe popołudnie przejechała ulicami miasta. Mimo niesprzyjającej aury, pokojowy protest okazał się dużym sukcesem.

 

[24 marca 2013] Masa pojedzie. „Kilka stopni mrozu nie zrobi różnicy”

Na poniedziałek prognozy pogody zapowiadają duży mróz. – Mam nadzieję, że największym zapaleńcom rowerowym kilka stopni poniżej zera nie zrobi różnicy – powiedział nam Piotr Łuczyński ze stowarzyszenia Zdrowy-Rower, które organizuje masę.

[18 marca 2013] Treść petycji

Przed rozpoczęciem masy każdy będzie mógł podpisać petycję skierowaną do prezydenta Pruszkowa i starosty powiatu pruszkowskiego. Są w niej zawarte postulaty. Zwrócono też uwagę na korzyści ogólne dla miasta.

 

 [18 marca 2013] Trasa przejazdu masy

Organizatorzy Pruszkowskiej Masy Krytycznej podali trasę przejazdu rowerzystów. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wiedzie ona m.in obok Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego.

 

 

[12 marca 2013] Organizatorzy podali termin masy

Na 25 marca przewidziano termin Pruszkowskiej Masy Krytycznej. To poniedziałek. Ten dzień wybrano celowo, ponieważ urzędy są czynne wtedy do godz. 18.00. Jednocześnie godzina rozpoczęcie masy – 17.30 – jest bardziej realna dla ludzi pracujących.

 

[9 marca 2013] Są wstępne postulaty Masy Krytycznej

W piątek 8 marca wieczorem odbyło się spotkanie organizacyjne Pruszkowskiej Masy Krytycznej. Wstępnie ustalono postulaty i trasę przejazdu. Zebrani zgodnie przyznali, że w Pruszkowie brakuje jednolitego systemu ścieżek rowerowych, a istniejące nie nadają się do jazdy. Zwrócono również uwagę na paradoksy w postaci znaków drogowych na drogach rowerowych lub przystanków bezpośrednio przy nich.

Źródła fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Podobne wiadomości:

Alhambra – dobry wybór dla naprawdę licznej rodziny Alhambra – dobry wybór dla naprawdę licznej rodziny
Miejskie auto z emocjami Miejskie auto z emocjami
Elegancki jak coupe i praktyczny jak kombi – nowy Seat Toledo Elegancki jak coupe i praktyczny jak kombi – nowy Seat Toledo
Sportowa duchem – SEAT IBIZA SC Sportowa duchem – SEAT IBIZA SC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.