Organizatorzy podali termin Masy Krytycznej

Na 25 marca przewidziano termin Pruszkowskiej Masy Krytycznej. Organizatorzy planują wręczyć petycję władzom miasta i powiatu.

Pruszkowska Masa Krytyczna – to pokojowa manifestacja rowerzystów, którzy chcą zwrócić uwagę władz i mieszkańców miasta na zwykle ignorowanych rowerzystów. Wydarzenie polega na wspólnym przejeździe przez miasto jak największej ilości rowerzystów. Pruszkowscy sympatycy rowerów już 25 marca będą upominali się o przywiązywanie większej uwagi do infrastruktury rowerowej i potrzeb kolarzy w naszym mieście.

Rower jest ekologicznym środkiem transportu, nie tworzy korków, nie zajmuje dużo miejsca na parkingu i pozytywnie wpływa na zdrowie. Może się okazać rozwiązaniem na wiele problemów, z jakimi spotyka się nasze miasto. Warto zwracać uwagę na bezpieczeństwo i komfort rowerzystów. Obecna infrastruktura pozostawia wiele do życzenia, drogi dla rowerów nie są ze sobą połączone, często są wyboiste i niebezpieczne, w mieście brakuje bezpiecznych parkingów rowerowych i rozwiązań ułatwiających jazdę rowerzystom.

Podczas Pruszkowskiej Masy Krytycznej władzom miasta i powiatu zostaną wręczone petycje, podpisane przez uczestników manifestacji, w których zawarte będą postulaty dotyczące poprawy warunków dla cyklistów. Organizatorzy pragną też zwrócić uwagę mieszkańców i kierowców na problemy pokazując tym samym, że rower może być efektywnym środkiem transportu na co dzień a nie tylko sposobem na rekreację.

Masa Krytyczna zacznie się o godz. 17.30 od podpisywania petycji – Przy Pałacu Ślubów (plac Jana Pawła II) w poniedziałek 25 marca. Miejsce i godzina mogą ulec zmianie.

inf. prasowa / Regio-Media

Portal Regio-Media objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Źródło fot.: Regio-Media.pl

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Narodowy Test Słuchu w Pruszkowie Narodowy Test Słuchu w Pruszkowie
Pruszków przywitał Nowy Rok Pruszków przywitał Nowy Rok
Plenerowe imprezy sylwestrowe Plenerowe imprezy sylwestrowe
Fontanna z Narcyzem: aż 20 minut programu Fontanna z Narcyzem: aż 20 minut programu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.