Sukces Liderek! Mamy Final Four!

To było praktycznie pewne, ale i tak warto rozgłaszać tę informację. Matizol Lider Pruszków po pokonaniu u siebie Ostrovii Ostrów Wlkp. 73:56 awansował do turnieju finałowego ViaSMS.pl Puchar Polski.

O awansie decydował dwumecz. Już w spotkaniu w Ostrowie Wlkp. Liderki nie pozostawiły złudzeń. Wygrały bardzo pewnie 95:48. Rewanż miał być tylko formalnością.

Przewaga pruszkowianek nad zespołem pierwszoligowym nie był w drugim meczu tak wyraźny, ale to za sprawą częstej rotacji składem przez trenera Adama Prabuckiego. Dość powiedzieć, że na parkiecie ani razu nie pojawiła się Agnieszka Kaczmarczyk, za to aż 12 minut dostała najmłodsza w zespole Klaudia Babecka.

Pewny wynik udało się osiągnąć głównie dzięki grze w drugiej kwarcie. Pozostałe części spotkania były bardzo wyrównane.

Turniej Final Four o Puchar Polski odbędzie się w Polkowicach w dniach 8-9 marca. Rywalem Matizolu Lidera w walce o finał będą gospodynie z CCC, które w Ekstraklasie wygrały sezon zasadniczy. W drugim półfinale zmierzą się Wisła Can-Pack Kraków z Artego Bydgoszcz.

Po walce z Ostrovią koszykarki z Pruszkowa muszą wrócić do walki w play-off PLKK. Pierwsze dwa mecze z Energą Toruń Liderki rozegrają 2 i 3 marca – oba w mieście Kopernika.

Matizol Lider Pruszków – TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 73:56 (18:14, 25:13, 14:13, 16:16)

Matizol Lider: Gilbreath 12, Colson 12, Bennett 9, Głocka 9, Grabowska 9, Rozwadowska 8, Pietrzak 5, Jujka 4, Babecka 3, Antczak 2
TS Ostrovia: Cebulska 14, Parysek 11, Misiek 7, Kaczmarek 7, Pawlak 7, Krygowska 5, Mielczarek 2, Czaska 2, Skupińska 1, Łuczak 0

Źródło fot.: Matizol Lider Pruszków