Znicz Basket rozbity we własnej hali

Znicz Basket przegrał z Franz Astorią Bydgoszcz aż 58:74. Środowy rywal pruszkowian to tegoroczny beniaminek I ligi.

Gospodarze rozpoczęli słabo, ale w drugiej kwarcie odrobili straty i na przerwę schodzili z minimalnym prowadzeniem. Fatalna niestety była trzecia kwarta gry, w której goście zdemolowali obronę Znicza Basket. To zadecydowało o ich końcowym triumfie.

Granicę 30-tu punktów przekroczył najlepszy bydgoszczanin – Mateusz Bierwagen. W drużynie z Pruszkowa najlepszy wynik indywidualny to 12 „oczek” Łukasza Bonarka.

W niedzielę o godz. 14.00 Znicz Basket zagra we Wrocławiu ze Śląskiem…

Znicz Basket Pruszków – Franz Astoria Bydgoszcz 58:74 (13:20, 21:12, 7:22, 17:20)

Znicz Basket Pruszków: Ł. Bonarek 12, G. Malewski 11, M. Matuszewski 9, T. Pisarczyk 9, P. Szymański 5, M. Kwiatkowski 4, D. Czubek 3 (1), K. Czosnowski 2, M. Aleksandrowicz 2, P. Jasiński 1, R. Wierzchowski 0, S. Fijałkowski 0
Franz Astoria Bydgoszcz: M. Bierwagen 31 (1), F. Małgorzaciak 13 (3), D. Szyttenholm 10, S. Laydych 8 (2), P. Lewandowski 7, P. Robak 3, W. Fraś 2, W. Szafranek 0, A. Barszczyk 0, P. Rąpalski 0, A. Andryańczyk 0