Liderki w półfinale Pucharu Polski

Matizol Lider Pruszków awansował do półfinału ViaSMS.pl Puchar Polski. W poniedziałek pokonał AZS OPTeam Rzeszów 66:58.

Było to drugie spotkanie tych drużyn w ciągu ostatnich dwóch dni. W niedzielę Liderki rozgromiły swoje rywalki 74:43. Tym razem mecz był bardziej wyrównany.

Pierwsze minuty to wymiana ciosów z obu stron. Jednak od celnego rzutu Pauliny Antczak na 9:8 dla przyjezdnych, pruszkowianki zyskały przewagę. Do końca kwarty Akademiczki zdołały rzucić 4 punkty, ale to Matizol Lider prowadził już 24:12.

Na drugą kwartę wyszła zupełnie inna piątka zawodniczek z Pruszkowa. Ten skład zdołał utrzymać bezpieczną przewagę nad rywalkami. W drugiej połowie gra była wyrównana, a to zapewniło zwycięstwo i awans drużynie Matizolu Lidera.

Mecze półfinałowe odbędą się 20 i 27 lutego. Nie wiadomo jeszcze, z kim Liderki zagrają o awans do Final Four, ale może to być Artego Bydgoszcz, Centrum Wzgórze Gdynia lub Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

AZS OPTeam Rzeszów – Matizol LIDER Pruszków 58:66 (12:24, 17:15, 11:12, 18:15)