Niespodziewana porażka koszykarzy

Znicz Basket Pruszków przegrał na wyjeździe z ostatnim w tabeli AZS-em POlitechnika Big-Plus Poznań 55:61. W tej rywalizacji liczyliśmy na zupełnie odmienny wynik.

Pogoń za punktami w końcówce meczu nie przyniosła spodziewanego rezultatu, ale już od początku pruszkowscy koszykarze powinni grać lepiej. Pierwszą kwartę z impetem rozpoczęli gospodarze, którzy wypracowali wynik 12:4. Potem gra się wyrównała, dzięki czemu Akademicy utrzymywali bezpieczny dystans.

Dopiero w ostatniej ćwiartce wynik udało się zniwelować. Powodem jednak nie była dobra gra przyjezdnych, którzy przez sześć minut rzucili zaledwie cztery punkty, lecz fatalna postawa poznaniaków. Ci pierwsze punkty w tej części gry zdobyli dopiero na cztery minuty przed końcem meczu. Końcówka należała do Znicza Basket, który nie zdążył już jednak dogonić rywali.

Porażka w Poznaniu spowodowała spadek pruszkowian w tabeli na 10. miejsce. Kolejny mecz będzie niezwykle istotny z punktu widzenia walki o play-off. Do Pruszkowa przyjedzie 7. w tabeli Polski Cukier SIDEn Toruń. Mecz rozpocznie się w niedzielę 20 stycznia o godz. 18.00.

AZS Politechnika Big-Plus Poznań – Znicz Basket Pruszków 61:55 (26:16, 14:16, 14:11, 7:12)

AZS Politechnika Poznańska Poznań: M. Sobkowiak 12, T. Gierwazik 9 (3), T. Baszak 9, A. Metelski 8, P. Hybiak 8, Ł. Ulchurski 5 (1), M. Szydłowski 4, M. Rostalski 4, P. Stankiewicz 2, M. Rutkowski 0, K. Rzeczkowski 0
Znicz Basket Pruszków: P. Szymański 20 (2), M. Matuszewski 13 (1), M. Aleksandrowicz 8, Ł. Bonarek 7, K. Czosnowski 4, R. Malitka 3 (1), A. Suliński 0, G. Malewski 0, D. Czubek 0, M. Kwiatkowski 0

Źródło fot.: Znicz Basket Pruszków / Pierwszy mecz w Pruszkowie