Znicz Basket uległ wiceliderowi

Pruszkowscy koszykarze przegrali w hali Znicz z gośćmi z Kutna 73:75. Drużyna AZS WSGK Polfarmex to wicelider tabeli I ligi.

Środowe spotkanie było bardzo wyrównane, a gospodarze postawili trudne warunki. Każda z drużyn zanotowała dwie dobre kwarty, co zaowocowało wynikiem w pobliżu remisu.

Pierwsza część gry należała do gości, którzy wypracowali 8-punktową przewagę. Nadzieję miejscowym kibicom dała druga kwarta, w której Znicz Basket zniwelował straty. Do przerwy AZS prowadził 38:34, ale w kolejnych dziesięciu minutach znów prowadził wyraźnie. Dobra gra pruszkowian w ostatniej ćwiartce mogła przynieść niespodziankę, ale ostatecznie to kutnianie wywieźli z hali Znicz dwa punkty.

Świetne zawody w drużynie gości rozegrał Jakub Dłuski, który rzucił aż 23 pkt. W zespole Znicza Basket najlepszą zdobyczą może pochwalić się Adrian Suliński – 14 „oczek”.

Kolejny mecz Znicz Basket rozegra w sobotę 12 stycznia. Pruszkowianie pojadą do Poznania na mecz z AZS Politechniką Big-Plus. To najsłabsza drużyna w tym sezonie.

Znicz Basket Pruszków – AZS WSGK POLFARMEX Kutno 73:75 (16:24, 18:14, 16:21, 23:16)

Źródło fot.: AZS WSGK Polfarmex Kutno