Znicz Basket przegrał u siebie

Koszykarze z Pruszkowa przegrali na własnym parkiecie z zawodnikami MKS Dąbrowa Górnicza 59:66 w meczu I ligi. Powodem porażki jest fatalna gra Znicza Basket w ostatniej kwarcie.

Większość spotkania nie zapowiadała klęski. Gospodarze pewnie prowadzili po pierwszej połowie 40:25. W niektórych momentach spotkania osiągnęli przewagę nawet siedemnastu punktów.

Kryzys zaczął się w trzeciej części gry, w której przyjezdni odrobili cztery „oczka”. Najgorzej w wykonaniu pruszkowskich koszykarzy wyglądała końcówka spotkania. Bonarek nie trafił do kosza po próbie wsadu z miejsca. Piłka po odbiciu od obręczy trafiła do gości, którzy przeprowadzili skuteczną kontrę. To był początek końca. Wtedy Znicz Basket jeszcze prowadził 59:53, ale kolejne punkty zdobywali już tylko zawodnicy z Dąbrowy Górniczej.

Kolejny mecz Znicz Basket rozegra w najbliższą środę o godz. 19.00. We własnej hali podejmie Budimpex-Polonię Przemyśl.

Znicz Basket Pruszków – MKS Dąbrowa Górnicza 59:66 (19:13, 21:12, 13:17, 6:24)

Znicz Basket Pruszków: P. Szymański 14, Ł. Bonarek 11 (2), M. Aleksandrowicz 10 (1), M. Matuszewski 8, K. Czosnowski 6 (2), A. Suliński 3 (1), M. Kwiatkowski 3 (1), R. Malitka 2, T. Pisarczyk 2, D. Czubek 0
MKS Dąbrowa Górnicza: Ł. Grzegorzewski 16, M. Wołoszyn 12, J. Karolak 9 (1), M. Dziemba 8, M. Maj 6, P. Zieliński 3, P. Zmarlak 0

Źródło fot.: Znicz Basket Pruszków