Jak będą wyglądać drogi w gm. Michałowice?

Gmina Michałowice prowadzi przetargi na remonty czterech ulic. Precyzujemy, czego mogą spodziewać się mieszkańcy po zakończeniu prac.

Cztery ulice, o których mowa, to Bugaj w Komorowie Wsi, Brzozowa w Pęcicach Małych, Tulipanów w Nowej Wsi oraz Poprzeczna w Granicy. We wszystkich przypadkach trwa przyjmowanie ofert na wykonanie prac, dzięki którym nową jakość zyskają jezdnie, a w niektórych przypadkach także chodniki.

Wymienione ulice są już w większości zasiedlone. Doprowadzone są tam także wszelkie media. To konieczne warunki, aby gmina zajęła się odnowieniem nawierzchni. Ulice te zapisane są w wieloletnim planie inwestycyjnym i po spełnieniu powyższych wymogów są modernizowane.

- Ulicę Bugaj planowaliśmy jako zadanie dwuletnie. Prace rozpoczną się w tym roku, a zakończą w przyszłym. Jest to oczywiście spowodowane zbyt małą ilością pieniędzy – tłumaczy wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka. Pozostałe ulice uda się wyremontować w tym roku, dzięki mniejszym – niż zakładano – nakładom na inne inwestycje.

A jak będą wyglądać ulice po remoncie? Tulipanów i Poprzeczna zyskają nawierzchnię z kostki betonowej. Urzędnicy zaznaczają jednak że pierwsza z nich zaplanowana jest jako ciąg pieszo-jezdny. Nie można więc tam liczyć na chodnik.

Dużo lepiej, niż do tej pory, będzie jeździło się po ul. Brzozowej, która także otrzyma nawierzchnię z kostki betonowej. Na ul. Bugaj z kolei gmina zostanie przy wariancie asfaltowym, ale będzie on wylany na nowo. Prace obejmą również istniejący chodnik.

Na wszystkich wymienionych ulicach zostanie zbudowany system odwadniający.

Wójta zapytaliśmy także o koszta, ale póki co nie był w stanie ich dokładnie określić. – O tym porozmawiajmy po przetargach, bo teraz to wróżenie z fusów. Zobaczymy jakie wpłyną oferty – mówi Grabka.

W większości przypadków otwarcie kopert ma nastąpić w przyszłym tygodniu.

Źródło fot.: brukking.com.pl

Tagi: , , , ,

Podobne wiadomości:

Pożar domu w Komorowie Pożar domu w Komorowie
Brak prądu w dwóch gminach Brak prądu w dwóch gminach
Wyłączenia prądu w wielu lokalizacjach Wyłączenia prądu w wielu lokalizacjach
Kontrapas rowerowy po remoncie ulicy Kontrapas rowerowy po remoncie ulicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.