Znicz Basket wygrał z Wikaną Start

Pruszkowscy koszykarze pokonali przed własną publicznością zawodników Wikany Start Lublin 73:65. Cieszy drugie zwycięstwo z rzędu.

W poprzedniej kolejce Znicz Basket okazał sięlepszy od Startu Ostrów Wlkp. I to na wyjeździe. Tym razem we własnej hali pokonał niżej notowaną Wikanę Start Lublin.

Początek spotkania nie był łatwy dla podopiecznym Michała Spychały. Dobra gra Tomasza Celeja dała prowadzenie gościom. W połowie drugiej kwarty pruszkowianie przejęli inicjatywę. Odrobili straty i na przerwę schodzili prowadząc 37:31.

W drugiej części gry gospodarze kontrolowali już przebieg spotkania. Wprawdzie ich przewaga nie była duża, ale Start w decydujących momentach nie potrafił pójść za ciosem. Znicz Basket wygrał więc 73:65 i wskoczył do pierwszej „ósemki”.

Świetne zawody rozegrał środkowy pruszkowian Przemysław Szymański, który zdobył 20 pkt. Po przeciwnej stronie najlepiej zaprezentowali się Tomasz Celej i Marcel Wilczek – po 14 „oczek”.

Już w środę Znicz Basket zagra kolejne spotkanie. Tym razem pojedzie do Siedlec na spotkanie z SKK.

Znicz Basket Pruszków – Wikana Start S.A Lublin 73:65 (18:21, 19:10, 19:17, 17:17)

Znicz Basket Pruszków: P. Szymański 20 (2), A. Suliński 19 (2), T. Pisarczyk 14, M. Kwiatkowski 9 (1), M. Matuszewski 7, M. Aleksandrowicz 4, Ł. Bonarek 0, R. Malitka 0
Wikana Start S.A Lublin: T. Celej 14 (4), M. Wilczek 14 (1), S. Szymański 11 (3), P. Łuszczewski 11 (1), Ł. Wilczek 9 (1), P. Kowalski 4, M. Sikora 2, A. Czujkowski 0