Nareszcie! Wyjazdowa wygrana koszykarzy

Znicz Basket wygrał na wyjeździe z BM Slam Stalą Ostrów Wlkp. 81:70. Było to pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo pruszkowian.

Przez większą część spotkania goście kontrolowali przebieg gry. Jedynie w drugiej kwarcie Stali udało się wypracować 9-cio punktową przewagę. Na koniec trzeciej kwarty na tablicy wyników widniał remis. Ostatnia część meczu należała już jednak do Znicza Basket, który wygrał 81:70.

Zwycięstwo w Ostrowie było pierwszym wyjazdowym w tym sezonie. Jednocześnie pruszkowianie przerwali serię czterech porażek z rzędu. Po dziesięciu kolejkach I ligi Znicz Basket zajmuje 9. miejsce w tabeli. Kolejnym rywalem będzie plasująca się dwa „oczka” niżej Wikana Start Lublin. Mecz zaplanowano w Pruszkowie 1 grudnia o godz. 19.00.

BM SLAM Stal Ostrów Wlkp. – Znicz Basket Pruszków 70:81 (19:24, 25:17, 13:16, 13:24)

Punkty dla Stali: Kaczmarzyk 14, Żurawski 13, Dymała 12, Chmielarz 10, Olejnik 7, Szawarski 6, Dębski 6, Szumełda-Krzycki 2, Kałowski 0, Zębski 0
Punkty dla Znicza Basket: Suliński 15, Aleksandrowicz 14, Matuszewski 13, Kwiatkowski 12, Bonarek 11, Szymański 10, Pisarczyk 6

Źródło fot.: Znicz Basket Pruszków