Remont „żeberka”: przejścia z barierkami

Ostatnio zastanawialiśmy się nad tym, jak będą wyglądały przejścia dla pieszych na łącznicy WKD, tzw. żeberku. – Położymy odpowiednie płyty i zamontujemy barierki – wyjaśnia rzecznik prasowy Warszawskiej Kolei Dojazdowej Krzysztof Kulesza.

Nasze wątpliwości, o których pisaliśmy tutaj, wynikały z obserwacji rozpoczętych prac nad dojściami dla pieszych do toru. Prowadzone są w okolicach przystanku „Plantowa”. Nowo położony tor jest obsadzony niżej od powierzchni terenu. Wydawało się, że ruch pociągów będzie kolidował z przejściem dla pieszych.

- Na przejściach prawdopodobnie będziemy musieli położyć odpowiednie płyty z rowkami na koła pociągu. Zasadą natomiast jest, aby przejście było mniej więcej na jednym poziomie. Musi ono być także zabezpieczone barierkami. Chodzi o spowolnienie ruchu pieszych – tłumaczy rzecznik WKD Krzysztof Kulesza. Nie będzie więc problemu z przeprowadzeniem wózka z dzieckiem czy przejechaniem wózkiem inwalidzkim.

Przedstawiciel przewoźnika dodał, że przed remontem łącznicy niemal wszystkie przejścia były oficjalnie traktowane jako dzikie. Mimo, że funkcjonowały od lat. Te przeprawy, które powstaną teraz, muszą zostać zgłoszone do ogólnopolskiego wykazu przejść.

Po licznych wnioskach mieszkańców, WKD zbudowało jedno tymczasowe przejście dla pieszych. Jest usytuowane na wysokości świateł i wejścia głównego do Szkoły Podstawowej nr 2. Poprosiliśmy „wukadkę” o dokładne określenie wszystkich docelowych przejść w tym rejonie. Czekamy na odpowiedź.

Utrudnienia na al. Wojska Polskiego

Na przejeździe w ciągu al. Wojska Polskiego trwa ostatni etap modernizacji łącznicy WKD, zwanej potocznie „żeberkiem”. Wiąże się to z utrudnieniami dla kierowców, ponieważ droga jest zwężona do jednego pasa w każdą stronę.

- Wykonawca ułożył już płyty po północnej stronie ulicy (od Osiedla Staszica – przyp. red.). Teraz czeka na odbiór przez zarządcę drogi, czyli Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich – informuje Kulesza.

Gdy MZDW odbierze prace, zostanie zamknięta południowa strona drogi, czyli dwa pasy w kierunku Warszawy. Wówczas ruch w obie strony będzie odbywał się po jednym pasie po już wyremontowanym przejeździe.

- Same prace trwały ok. 3-4 dni, ale więcej czasu zajmują kwestie formalne – wyjaśnia rzecznik WKD. Ostateczny termin wykonania tego przejazdu to 15 grudnia. Potem odbędzie się uzupełnienie podbicia toru tłuczniem na całej długości „żeberka”. Ostateczny koniec modernizacji łącznicy planowany jest na koniec roku.

Źródło fot.: Regio-Media

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Kolejny film dla dzieci w Pruszkowie Kolejny film dla dzieci w Pruszkowie
Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień

Jedna Odpowiedź

  1. nareszcie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.