Pruszkowianki w 1/8 finału Pucharu Polski

Matizol Lider Pruszków wygrał na wyjeździe z MKK Siedlce 74:52 w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Był to pierwszy mecz podopiecznych Adama Prabuckiego w tych rozgrywkach w tym sezonie.

Większość spotkania nie zapowiadała tak zdecydowanego zwycięstwa przyjezdnych. Mimo, że MKK Siedlce gra w I lidze, to gospodynie wygrały pierwszą kwartę. Od początku drugiej odsłony Liderki wzięły się do odrobienia strat. Dzięki dwóm akcjom Briany Gilbreath pruszkowianki wyszły na prowadzenie. W kolejnych minutach wynik oscylował wokół remisu. Podobnie było w trzeciej ćwiartce.

Dopiero ostatnia część spotkania pokazała różnicę klas między oboma zespołami. Gospodynie nie zdobyły punktu przez pięć minut gry, za to Matizol Lider zbudował 10-cio punktową przewagę. Po krótkim zrywie zespołu z Siedlec, znów punktowały tylko zawodniczki Adama Prabuckiego. W ten sposób niemal rozgromiły niżej notowane rywalki 74:52.

MKK Siedlce walczyło dzielnie, a wyróżniającą się postacią była Małgorzata Jurkowska. Środkowa pierwszoligowca rzuciła 25 pkt i zebrała 9 piłek. Dla Liderek najlepiej punktowała Agnieszka Kaczmarczyk – 16 „oczek”.

W 1/16 finału Pucharu Polski bierze udział 11 zespołów z PLKK i 16 z I ligi. W kolejnej fazie zagrają zwycięzcy, trzech przegranych oraz Centrum Wzgórze Gdynia. Nie jest jeszcze znany kolejny rywal Matizolu Lidera w Pucharze Polski.

MKK Siedlce – Matizol Lider Pruszków 52:74 (24:21, 13:14, 8:11, 7:28)