Puchar Polski poligonem dla Znicza Basket

W środę Znicz Basket rozegrał spotkanie w ramach rozgrywek Intermarche Puchar Polski. Pruszkowski klub reprezentowali jednak głównie juniorzy, stąd porażka w Łowiczu z Księżakiem 62:88.

W tegorocznych rozgrywkach o Puchar Polski Znicz Basket rozpoczął rywalizację od II rundy. Przeciwnikiem w środowym meczu był drugoligowy Księżak Łowicz. Powinniśmy spodziewać się zwycięstwa, ale nie w sytuacji, gdy na parkiet wybiegają juniorzy. Znicz Basket postanowił postawić na młodość. Tylko Łukasz Bonarek, Rafał Wierzchowski i Kamil Czosnowski na co dzień trenują z pierwszym zespołem. W składzie zabrakło nawet młodego Michała Kwiatkowskiego, który w tym tygodniu przeniósł się do Pruszkowa z Kotwicy Kołobrzeg. Drużynę poprowadził Wojciech Rogowski.

W meczu przeciwko Księżakowi od początku było widać różnicę klas. Złą sytuację gości potęgował brak skuteczności środowego kapitana zespołu – Bonarka, który pudłował niemiłosiernie. W pierwszej połowie gospodarze nie dali szans rywalom, wygrywając 52:25.

Po zmianie stron gra się wyrównała. Ostatnią kwartę wygrali nawet pruszkowianie 19:17. W całym spotkaniu jednak ulegli 62:88. Tym samym Znicz Basket zakończył udział w rozgrywkach Intermarche Puchar Polski na II rundzie.

Księżak Łowicz – Znicz Basket Pruszków 88:62 (22:11, 30:14, 19:18, 17:19)

Znicza Basket: Łukasz Bonarek 21, Paweł Curyl 11, Kamil Czosnowski 7, Daniel Strojek 7, Patryk Jasiński 5, Krzysztof Puchalski 4, Seweryn Radomski 2, Filip Raciborski 2, Grzegorz Wilk 2, Piotr Wielgus 1, Łukasz Popielski 0, Rafał Wierzchowski 0
Najwięcej dla Księżaka: Kacper Kromer 17

Źródło fot.: Znicz Basket Pruszków