Porażka Znicza Basketu w Stargardzie

Znicz Basket Pruszków przegrał na wyjeździe ze Spójnią Stargard Szczeciński 55:44. W tym sezonie koszykarze z naszego regionu nie potrafią zdobyć kompletu punktów w obcej hali.

Sobotnie spotkanie to kolejna wyjazdowa porażka Znicza Basket. Pruszkowianie w tym sezonie wygrywają tylko we własnej hali.

Początek spotkania w Stargardzie dawał nadzieję na zmianę tej fatalnej serii. Po pierwszej kwarcie goście prowadzili 18:15. Niestety w kolejnych 10 minutach gospodarze najpierw wyrównali na 26:26, by w kolejnych minutach zdobyć 9 punktów z rzędu. To głównie zasługa Łukasza Ratajczaka, który przebudził się w najlepszym dla Spójni momencie.

Po zmianie stron miejscowi zawodnicy utrzymywali bezpieczny dystans, a koszykarze z Pruszkowa nie potrafili przełamać obrony gospodarzy. Wobec tego padł wynik 55:44 dla Spójni.

Niestety Znicz Basket jeszcze nie wraca do domu. W kolejnym spotkaniu – 10 listopada – zmierzy się w Bydgoszczy z Franz Astorią. Nadziei należy szukać w pozycji ligowej rywali – to przedostatnia drużyna I ligi. Znicz Basket po siedmiu spotkaniach zajmuje 8. miejsce.

Spójnia Stargard Szczeciński – Znicz Basket Pruszków 55:44 (15:18, 18:8, 16:12, 6:6)

KS Spójnia Stargard Szczeciński: Ł. Ratajczak 13, H. Pabian 11 (3), T. Stępień 8 (1), A. Parzych 6 (1), W. Grudziński 5, B. Wróblewski 4, K. Michalski 3 (1), B. Szczepaniak 3, A. Soczewski 2

Znicz Basket Pruszków: P. Szymański 13 (1), T. Pisarczyk 12, M. Aleksandrowicz 10 (1), D. Czubek 3 (1), M. Matuszewski 2, A. Suliński 2, Ł. Bonarek 2, D. Janiak 0, K. Czosnowski 0, R. Malitka 0

Źródło fot.: Znicz Basket Pruszków