Porażka koszykarzy na wyjeździe

W meczu 6. kolejki I ligi Znicz Basket przegrał na wyjeździe z PBS Bank Efir Energy MOSiR Krosno 56:78. Pruszkowianie wciąż nie mogą przełamać się na wyjeździe.

Sobotni mecz w Krośnie był trzecim Znicza Basket na wyjeździe. Poprzednie dwa zakończyły się porażkami. Tym razem było podobnie, choć początek tego nie zapowiadał.

Od pierwszych minut gra była wyrównana. Dopiero w drugiej kwarcie gospodarze opanowali parkiet zdobywając m.in. dwanaście punktów z rzędu.

Po zmianie stron zawodnicy MOSiR-u dominowali już zdecydowanie. Świadczy o tym wynik ostatniej ćwiartki – 17:5.

Patrząc na terminarz kibice z Pruszkowa nie mogą być optymistami. Znicz Basket wciąż nie wygrał na wyjeździe, a dwa kolejne spotkania o punkty I ligi zagra w Stargardzie Szczecińskim i Bydgoszczy. Pierwszy z nich odbędzie się 3 listopada o godz. 19.00.

PBS Bank Efir Energy MOSiR Krosno – Znicz Basket Pruszków 78:56 (23:19; 20:19; 18:13; 17:5)

MOSiR: Pluta 14, Salamonik 13, Pisarczyk 13, Paul 11, Łączyński 9, Oczkowicz 8, Partyka 5, Szurlej 4, Bołd 1, Adamczewski 0
Znicz Basket: Szymański 13, Aleksandrowicz 10, Pisarczyk 10, Matuszewski 6, Bonarek 5, Czosnowski 5, Suliński 4, Czubek 3, Janiak 0, Malitka 0, Fijałkowski 0